انواع پرده بکارت + عکس

انواع پرده بکارت به همراه تصویر و توضیحات کامل آنها

تعریف
دریچه واژن یک غشای مخاطی نازکی دارد که پرده بکارت نامیده می‌شود. وسط آن سوراخی وجود دارد که عبور خون را طی قاعدگی میسر می‌کند. پرده بکارت در خانم‌های مختلف شکل‌ها و اندازه‌های متفاوتی دارد؛ حتی بعضی از دختران بدون پرده بکارت به دنیا می‌آیند. این پرده هیچ عملکرد بیولوژیکی ندارد.

محل قرارگیری
محل پرده بکارت اندام ‌جنسی خارجی می‌باشد: دهانه واژن که تقریباً سوراخ را می‌پوشاند. پرده بکارت در عمق واژن قرار نمی‌گیرد اما با

 

استفاده از یک آینه که در دهانه واژن قرار داده شود، با باز نگه داشتن پاها و سایر قسمت‌های اندام ‌جنسی قابل مشاهده است.

انواع پرده بکارتpersianlady.ir

انواع مهم آن عبارتند از :

۱پرده بکارت بدون منفذ*
۲پرده بکارت مثلثی
۳پرده بکارت نوع حلقوی(قابل اتساع و غیرقابل اتساع)*
۴پرده بکارت نوع هلالی*
۵پرده بکارت نوع پل دار(دو تکه)*
۶پرده بکارت نوع غربالی*
۷پرده بکارت نوع زبانه دار
۸پرده بکارت نوع دندانه دار*
۹عدم وجود پرده بکارت به طور طبیعی
۱۰پرده بکارت بسیار سخت و سفت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در مواردی ممکن است پرده بکارت فاقد سوراخ باشد . این عارضه علائمی ندارد ولی در دوران بلوغ که به علت شروع عادت ماهیانه ،خونریزی ماهیانه سبب تجمع خون و ترشحات در مهبل و بروز درد و علائمی دیگر خواهد شد لازم است پرده بکارت با مجوز قضائی و صدور گواهی لازم برای بیمار برداشته شود.

شایع ترین نوع پرده بکارت ، مثلثی است که در ۵۰ تا ۶۰% دختران دیده می شود.

به‌طور کلی، با بالا رفتن سن، پرده دچار تغییرات مختلفی می‌شود. .

مسئله ساز ترین نوع پرده بکارت نوع حلقوی است.

پرده های بکارت حلقوی دو نوعند : ۱)قابل اتساع(ارتجاحی)  ۲)غیرقابل اتساع
انواع پرده های بکارت حلقوی غیرقابل اتساع در حین اولین دخول آلت تناسلی مردانه پاره شده و مانند سایر انواع هستند اما انواع حلقوی قابل اتساع علیرغم دخول ممکنست پاره نشده و برای مرد این تصور را ایجاد کنند که همسر او باکره نبوده است.این توهم سبب مراجعه مکرر زوجین جوان به پزشکی قانونی است که با یک معاینه سطحی و توضیحات لازم رفع خواهد شد.در عین حال در لبه پرده بکارت حلقوی قابل اتساع می توان علائم سائیدگی خفیف یا خونمردگی را مشاهده کرد.

اما انواع دیگری از پرده بکارت نیز وجود دارد که نیاز به دخالت جراحی دارند زیرا در عملکرد طبیعی بدن اخلال ایجاد می‌کند. این پرده‌های مشکل‌ساز از قرار زیر هستند:

پرده بکارت بسته
این نوع پرده بکارت به طور کامل دهانه واژن را می‌بندد و از عبور جریان خون و ترشحات دیگر جلوگیری می‌کند و می‌تواند درنتیجه وجود ناهنجاری‌ در سلول‌های مخاطی پرده بکارت ایجاد شود. این نوع پرده منجر به جمع شدن و عقب‌گرد خون در واژن و همچنین افزایش حجم شکم و درد در این ناحیه می‌شود. زنانی که چنین پرده‌ای دارند دچار بروز اختلال در دفع و ادرار می‌شوند. وقتی این علائم درکنار هم و فقدان عادت‌ ماهیانه ایجاد شوند، پرده بکارت بسته تشخیص داده می‌شود.

بااینکه برخی از این نوع پرده‌ها با بزرگ‌تر شدن دختر و ورود او به نوجوانی کم‌کم قابلیت ارتجاعی بیشتری پیدا کرده و خودبه‌خود کمی باز می‌شوند، برخی از آنها نیز برای باز شدن نیازمند عمل‌جراحی می‌شوند. در این روش یک قسمت کوچکی از پرده برداشته می‌شود تا دریچه‌ای ایجاد شود که عبور خون را به خارج از واژن مقدور می‌کند. اما این عمل نباید روی کودکان انجام شود زیرا استروژن کافی در بدن خود ندارند. باید ابتدا سطح استروژن در بدن از طریق آزمایش سینه که علائمی از بزرگ شدن سینه را نشان می‌دهد، اندازه‌گیری شود.

پرده بکارت بسته با سوراخ ریز
در این نوع پرده، به نظر می‌رسد که دریچه واژن کاملاً با پرده پوشانده شده است و این نوع پرده معمولاً با پرده بسته اشتباه گرفته می‌شود اما با آزمایش دقیق سوراخی در پرده مشاهده می‌شود که معمولاً بااستفاده از میکروسکوپ قابل مشاهده است. در این وضعیت، مقدار کمی خون قاعدگی می‌تواند از آن عبور کند اما بااینحال این دریچه آنقدر بزرگ نیست که خونریزی را تسهیل کند. این افراد معمولاً بخاطر کند بودن خروج خون از واژن پریودهای طولانی‌تری دارند. زمانی که این زنان از تامپون استفاده می‌کنند دچار درد می‌شوند و بااینکه ممکن است فرد بتواند تامپون بگذارد اما درآوردن آن معمولاً برایش دشوار خواهد بود. رابطه جنسی نیز تجربه‌ای بسیار دردناک خواهد بود زیرا این پرده‌ها طی رابطه پاره می‌شوند.

این نوع پرده بکارت به مرور زمان کشیده شده و سوراخ بزرگ‌تر می‌شود. اما برای تسهیل وضعیت در مدت کوتاه نیاز به عمل جراحی است، یک عمل کوتاه و ساده مثل عملی که برای پرده‌های بسته انجام می‌شود. یک قسمت کوچک از بافت پرده بکارت برداشته شده تا سوراخ بزرگتر شود. این عمل عبور خون را طی قاعدگی آسان‌تر می‌کند.

پرده بکارت تیغه‌ای یا دوسوراخی
در این نوع پرده دسته بافت اضافه‌ای وجود دارد که نه تنها یک سوراخ بلکه دو سوراخ واژن ایجاد می‌کند. زنانی که چنین پرده‌ای دارند موقع استفاده از تامپون اذیت می‌شوند. خونریزی قاعدگی نیز برای عبور از این سوراخ‌های ریز با مشکل مواجه می‌شود. رابطه ‌جنسی نیز برای زنانی که چنین پرده‌هایی دارند، دردناک بوده و با خونریزی طولانی همراه است. برای پاره کردن این نوع پرده بهتر است عمل جراحی انجام شود زیرا پاره کردن توسط خود شخص با ناراحتی و مشکلات دیگر همراه خواهد بود.

این نوع پرده بسیار نادر است و در یک نفر از هر 2000 نفر اتفاق می‌افتد و بیشتر تشخیصات طی دوران نوجوانی و معمولاً تصادفی انجام می‌گیرد. خوشبختانه جراحی پرده دوسوراخی سریع است و علائم آن نیز به زودی از بین می‌رود. این عمل حدود 15 دقیقه به طول می‌انجامد و فقط کمی ناراحتی بدون درد به همراه دارد. در این جراحی، نوار بین دو سوراخ بریده می‌شود تا سوراخ بزرگتر شود. بعد از گذشت یک روز، فرد می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود برگردد. بعد از عمل فرد می‌تواند به راحتی از تامپون استفاده کرده و بدون درد و خونریزی رابطه‌ جنسی داشته باشد.


پاره شدن پرده بکارت
پرده بکارت به طرق مختلف پاره می‌شود و تنها با رابطه‌ جنسی اتفاق نمی‌افتد، گرچه رابطه‌جنسی متداول‌ترین علت آن است. دختران فعال با ورزش، دوچرخه‌سواری، رقص، پریدن و سایر فعالیت‌های فیزیکی بیشتر درمعرض کشیده شدن پرده بکارت و پاره شدن آن قرار دارند. وارد کردن تامپون نیز می‌تواند موجب کشیده شدن پرده بکارت شود. البته وارد کردن انگشت به داخل واژن با نیروی کافی نیز ممکن است باعث پاره شدن آن شود.

درصورت وجود درد و خونریزی می‌توانید متوجه شوید که پرده بکارتتان پاره شده است یا خیر. اما برخی از زنان به خاطر نازک‌تر بودن پرده بکارتشان دچار درد یا خونریزی نمی‌شوند. پرده بکارت دست‌نخورده را می‌توان با وارد کردن انگشت وسط به داخل واژن و مشکل در دخول تشخیص داد، انگار چیزی مانع از وارد شدن انگشت می‌شود.

معاینه پرده بکارت

 خانمها به دلیل خصوصیات روانی مایل نیستند برای معاینه ی پرده خود به پزشک مراجعه کنند و این در بسیاری از موارد موجب افسردگی و ناراحتی های روحی در آنها می گردد.پرده ی بکارت به شکلی است که خود شخص به تنهایی قادر به معاینه نیست و در مواردی که ناشیانه این عمل انجام گیرد موجب صدمه زدن به پرده خواهد شد.توصیه می شود که برای معاینه ی پرده بکارت خود به ماما و پزشک زنان مراجعه نمایید .18 سالگی سنی است که دختر جوان اولین چک آپ خودش را باید پیش یک پزشک یا ماما انجام بدهد.برای معاینه پرده بکارت باید لب های خارجی فرج را کاملا با انگشت شست و اشاره باز کنید و با استفاده از آینه پرده را معاینه کنید.اگر دوست یا آشنایی باشد راحتتر می شود پرده را معاینه کرد بدین ترتیب که شما با استفاده از انگشت های میانی و اشاره یک دست و انگشت شست و اشاره دست دیگرتان دو لب فرج را کاملا باز می کنید و دوست شما با استفاده از یک چراغ قوه نور را به آینه می تاباند تا نور به داخل مهبل منعکس شود.(عواقب ناشی از این معاینه شخصی توسط خود افراد متوجه پزشک نخواهد بود)

آیا امکان ترمیم ، شبیه سازی پرده بکارت وجود دراد ؟
هایمنورافی (Hymenorraphy) هایمنوپلاستی ( Hymenoplasty) یا بازسازی پرده بکارت با عمل جراحی، جریانی است که طی آن بقایای این پرده که بر اثر آمیزش و یا هر دلیل دیگری از بین رفته، با قرار دادن کپسولی ژلاتینی که حاوی ماده ای شبیه خون است، به هم دوخته می شود. اما بدلیل فقدان رگهای خونی در این ناحیه این اتصال موقت بوده و برای نتیجه مطلوب بهتر است تا یک هفته قبل از شب زفاف انجام گیرد. گاهی اوقات نیز که اثری از این بقایا برجای نمانده، بخشهایی از دهاته واژن به هم دوخته می شود تا نقش پرده را بازی کند. این عمل در ایران و برخی دیگر از کشورهای عربی غیر قانونی است و تنها در صورتی انجام می گردد که پزشکی قانونی حکم آن را، مثلاً بنا برا اینکه ایزال پرده طی حادثه رانندگی باشد، تایید کند.
به گزارش مجله پزشکی بریتانیا، با رایج شدن عمل جراحی و بازسازی پرده بکارت آمار قتل های ناموسی زنان به خاطر ثیوبت / عدم باکره گی شان در مصر طی چند سال اخیر به میزان 80 درصد کاهش یافته است. مطمئناً زنان بسیاری برای نجات آبرو و حیثیت خود و پاکدامن جلوه دادن خویش در مقابل شریک آینده شان و همینطور برای فرار از قضاوات نابجا و سزاهای وحشتناک دست به این عمل جراحی می زنند. ظاهراً چنین رایج است، که غالباً 99.9% مردم به غلط گمان دارندکه انگاری «پرده بکارت» عضو یا سازه «بابهشت» زن است. این در حالیست که با یک مشاهده ساده اما دقیق بخوبی می‌توان در‌‌یافت که پرده بکارت جزو مَلبان ، آلت تناسلی آنهاست و بنابراین اندامی که کاملاً خارج از اندام بابهشت قرار گرفته است. این پرده دارای بافتی گوشتی نسبتاً کشسان است که آنهم به شکلی ناقص و الاستیک جلوی «سوراخ بابهشت» برخی از دختران و زنان را، مثل تار عنکبوت که دهانه غاری را به ظاهر مسدود میکند، می‌پوشاند. در برخی از فرهنگ ها آنرا “گیلاس دختر” نیز نامیده اند، کما‌ اینکه ما و البتّه بسیاری از ملل دیگر به آن عنوان «پرده بکارت» داده‌ایـم؛ یک اسم کاملاً بی مسمّاــ البّته.

در مراحل آغاز رشد جنینی، اصلاً بابهشت طفل سوراخی ندارد. باری، آن لایه از بافتی که در این مرحله کاملاً راه بابهشت را مسدود کرده، تقریباً کمی قبل از تولّد دختر بطور ناقصی تقسیم شده، پیوستگی و یکپارچگی خود را از دست می‌دهد. اندازه و شکلِ گسست و پارگی پرده بکارت در هر دختری نسبت به دیگری فرق میکند. دخترانی هستند که حتی در بطن مادر خود، بطورکلی این بافت را از دست میدهند، آنهم به این علت ساده که «لبان» سکس-ابزار آنها اعمّ از کوچک و بزرگ؛ همچون گلی، کاملاً از همدیگر شکفته شده و رشد یافته و البته به نحوی متقارن و زیبا شکافته شده است. گاه در مورد برخی از دختران بدشانس چنان است که پرده بکارت آنها همچنان پس از تولّد نیز جلوی ورودی بابهشت آنها را سد کرده است، که در این صورت می‌بایست توسط پزشک مربوطه و والدین دختر چک شده و در صورت لزوم این مسدودیت را اگر نه به طورکامل، بلکه به شکلی ناقص از میان بردارند. چرا که بعدها و در سنّ بلوغ خونروش ماهانه او به علّت همین مسدودیت مختل خواهد شد و باکتریهای مضّر در خون حیض ممکن است فرد را به شوک مرگ دچار کند.

اصطلاح “دختره باکره ” به چه دخترانی اطلاق می شود ؟
مورد استفاده پزشکان : تعریف علمی دختر باکره : دختری است که پرده بکارت آن سالم باشد . و در صورتی که پرده بکارت دختر ( به هر علتی ) پاره شود ، دختر دیگر باکره نیست .

مورد استفاده مراجع محترم تقلید : تعریف فقهی دختر باکره : دختری است که پرده بکارت آن سالم باشد . وقتی اولین نزدیکی صورت گرفت دختر دیگر باکره محسوب نمی شود حتی اگر از دید علمی باکره باقی مانده باشد .

مورد استفاده قضات و وکلا :تعریف حقوقی دختر باکره : دختری است که سابقه ازدواج ثبت شده نداشته باشد . به محض اینکه اولین ازدواج دختر از لحاظ قانونی ثبت شود ، دختر دیگر باکره نیست ، حتی اگر از دید علم باکره باشد . و قبل از ثبت ازدواج قانونی ، دختر باکره محسوب می شود ، حتی اگر باکره نباشد

پرده بکارت یک چین غشایی نامنظم است که از اپیتلیوم شاخی تشکیل شده است درست در مدخل ورودی واژن قرار داردو در واقع به منزله درب ورودی واژن است و اولین بار با مقاربت، معاینه خشن، ضربه، جراحی دچار پارگی می شود.معمولا پرده بکارت دارای یک یا چند سوراخ کوچک است که برای خروج خونریزی قاعدگی تعبیه شده است و در صورتیکه پرده بکارت اصلا سوراخ نداشته باشد و بطور کامل واژن را بسته باشد، خون قاعدگی در پشت پرده تجمع می یابدو آشکار نمی شودو در رحم انباشته می شودو در اثر پس زده شدن به داخل حفره صفاقی می تواند سبب بیماری اندومتریوز و نازایی شود که این مورد بسیار نادر است.

آیافقط بایک بار مقاربت پرده بکارت ممکن است از بین برود؟
بله ، از آنجا که پرده بکارت دقیقا در مدخل ورودی واژن قرار دارد، معمولا طی اولین مقاربت از بین می رود، حتی اگر مقاربت بطور کامل انجام نشده باشد. بافت لبان، مَلبان و کِلبان، معمولاً تا قبل از سن بلوغ بسیار نازک و لطیف است. بنابراین طبیعی است هرگونه کشش یا انبساطی که به این بافت وارد شود، به احتمال زیاد موجب آن می‌شود که پرده بکارت را کش داده، آنرا نازک و نازکتر کند و یا اصلاً آنرا، آنهم در نقاطی از آن، پاره نماید. از همین روست که بسیاری از دختران بالغ و نابالغ در اثر برخی حرکات فیزیکی نظیر ورزش، اسب سواری، دوچرخه سواری، استفاده از تامپون و یا استشها، پرده بکارت خود را یا بشدت نازک نموده و یا اصلاً به کلی از دست میدهند. یک دختر ممکن است هرگز متوجه نشود که کی، کجا و تحت چه شرایطی بکارت خود را از دست داده است؛ چرا که ممکن است این حادثه کاملاً بدون خونریزی و یا درد اتفاق افتاده باشد. گاه نیز چنین است که «اِزاله بکارت» یک دختر در زمانی حادث شود که مطلقاً، به علّت جوانی و ناآگاهی وی نسبت به کارکرد اندام جنسی خود، ولو با مختصر خون و درد هم که باشد، توجهی از جانب او بدان حاصل نشده باشد.
بود و نبود یا صحیحتر بگیم زایل شدن نسبی یا کامل پرده بکارت به هیچ وجه دلیل بر این نمی‌شود که به بابهشت او دخول (Intercourse) شده است و یا نه. هیچ فردی نمی‌تواند صرفاً با تست و مشاهده فیزیکی، دریابد که آیا زن یا دختر با مردی یک نوع آمیزش و همخوابگی منجر به دخول داشته است. تنها 50% از زنان و دختران جوان در اثر دخول دچار خونریزی (آنهم ناچیز و برای بار اوّل) می‌شوند. بنابر این ملافه سفید آغشته به خون اصلاً هیچ ملاک قابل اعتمادی برای بکارت یک دختر یا زن جوان نمی‌باشد. شایان ذکر است که پرده بکارت برخی دیگر از زنان آنچنان کشسان است که حتی در صورت دخول آلت مرد به بابهشت آنها، آنهم به طور کامل و عمیق، نیز گسسته نمی‌شود و آنچنان کش می‌آید که گویی نقش یک کاندوم را ایفا می‌نماید! البته این‌حالت اخیر هنگامی رخ میدهد که زن یا دختر مذبور سالیان دراز قبل از امر دخول، بتدریج و با انگشت خود، آنهم با عمل استشها، پرده بکارت خود را نازک و کشسان کرده باشد.بکارت قبل از آنکه یک پدیده ظاهری، گوشتی و خون آلود صرف و فیزیکی بوده باشد، اصولاً امری است مربوط به روانشناسی‌؛ و ارزشهای شخصی و اخلاقی یک زن . این نکته را هم بگویم که پرده بکارت همینطوری به صرف داخل کردن/شدن چیزی در آن زایل نمی‌شود؛ بلکه درست به اندازه بزرگی همان شیء داخل شده، احیاناً کش آمده نازک و یا زایل می‌شود؛ همین ‌و بس. مثلاً اگر یک دختر تازه بالغ دو انگشتش را در بابهشت خود فرو برد، باز هم به احتمال زیاد در هنگام اولین همخوابگی وآمیزش بسادگی ممکن است دچاره زایل شدن هرچه بیشتر مابقی پرده بکارتش شده و چند قطره خونی از وی بچکد. برخی از زنان، آنهم پس از سالها همبستری با شوهرانشان و یا حتی مردانی چند، باز هم و در هر مورد به علت پایداری و ضخامت زیاد پرده بکارتشان، پی‌در‌پی در هر مورد از دخول، چند قطره‌ای خون به خود می‌بینند. بزرگی قطر و قامت آلت مردان به علاوه مکانیک آمیزش آنها با زنان از یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین ممکن است زنی در اثر دخول با یک مرد دچار خونریزی شود، اما با مردی دیگر نه. حتی حالاتیکه زن و مرد با یکدیگر همخوابگی می کنند، ممکن است در کش یافتن و یا ضایع شدن هر چه بیشتر پرده بکارت زن اثر داشته باشد. بطور کلی می‌توان گفت که این پرده به نحوی نسبتاً کامل، آنهم صرفاً در اکثر موارد به طور آماری و نه قطعی، پس از آنکه زن صاحب نخستین فرزندش شد، زایل می‌شود.

آیاسقوط از ارتفاع می تواند باعث پارگی پرده بکارت شود؟
خیر، سقوط از ارتفاع، بلند کردن جسم سنگین، کوهنوردی،و موارد مشابه به هیچ عنوان نمی تواتنند باعث پارگی پرده بکارت شوند.البته ممکن است در اثر سقوط یا انجام کارهای سنگین مقداری خونریزی از دستگاه تناسلی مشاهده شودکه در هیچکدام از مواردمربوط به پارگی پرده نیست فقط به خاطر فشار وارده بر رحم است مکانیسمی مشابه قاعدگی داردیعنی فشار به رحم باعث خونریزی یا لکه بینی در فرد می شود. تاکید می کنم پرده بکارت فقط و فقط در اثر ضربه مستقیم به آن یا مقاربت پارگی پیدا می کندو جز ضربه مستقیم هیچ مورد دیگری باعث پارگی آن نمی شود

خون پرده بکارت چگونه است ؟
معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود.لازم است این خون را از خون قاعدگی تمیز دهیم.خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است، لذا دیرتر لخته شده و سلول های واژینال در آن بسیار زیاد است در حالی که خون حاصل از پرده بکارت سریعتر لخته شده و حاوی مقادیر کمی سلول واژینال است. لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند. نکته مهم این است که لبه های پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هیچ وقت به هم جوش نمی خورند و اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن مشخص خواهد شد.

آیا دلیلی بیولوژیکی برای وجود پرده بکارت وجود دارد؟
اندام تناسلی و ادراری زن طی دوران فرگشتی / تکاملی خود در رحم مادر، ابتدا از یک لوله مشترک به نام (Müllerian Duct) شروع به رشد کرده و سپس بتدریج به قسمتهای داخلی و خارجی این دو عضو، من جمله مثانه، مجاری ادرار، لوله های فالوپ، رحم، واژن، لبان بزرگ و کوچک (ملبان و کلبان) و کلیتوریس (چچوله) تغییر شکل می یابنددر واقع می توان گفت که سکس ابزار و دستگاه ادراری نخست دارای یک مرکز ادغام بوده اند که پس از تکمیل و جداشدن این دو از هم، باقی مانده آن به صورت قشری گوشتی که متشکل از بافتی الاستیکی و رشته هایی ارتجاعی است، بابهشت / دهانه واژن را می پوشاند. شبیه این جریان را می توان در سیر تکاملی دهان نیز مشاهده نمود. تا قبل از تکامل نهایی دهان، لایه ای به نام «دیسک دهانی،Oral Plate» وجود دارد که طی جریان رشد و تکامل اندام، بتدریج از هم گسسته شده و سپس زایل می شود.
تا کنون هیچگونه رابطه مستقیمی بین وجود پرده بکارت و هدف تطبیقی اش، آنهم به نفع موجودات من جمله انسان کشف نشده است. گفتنی است که وجود این لایه گوشتی در دهانه اندام تناسلی منحصر به انسان نیست و می توان آنرا در دسته ای از جانداران کیسه دار و پستاندار مانند اسب، وال و کفتار و غیره نیز مشاهده نمود. هیپوتزهای بسیاری راجع به این پرده وجود دارد. به عقیده برخی پژوهشگران وجود آن در دوره جنینی او را از عفونت های مکرر در اندام تناسلی اش محفوظ نگه می دارد. برخی این لایه را همانند اندامهای دیگری چون آپاندیس و انگشت کوچک پا (؟) می دانند که بتدریج به تحلیل می روند. گروهی نیز کارکرد چنین عضوی در واژن سگ و الاغ را اینطور تعبیر می کنند که پرده به مثابه قفلی است که پس از جفت گیری درب آنرا می بندد و از خروج منی از آن جلوگیری می کند. به عقیده تکامل شناسان این پدیده به نفع بقا و تکثر موجود زنده است. اما چرا شکل آن در گونه های تکامل یافته تری مانند انسان و میمون به صورت امروزی در آمده، سوالی است هنوز بی پاسخ!؟

آیا خود ارضایی باعث از بین رفتن پرده بکارت می شود ؟

سایت دکتر رهام صادقی :

خود ارضائی دختران معمولا باعث آسیب رسیدن به لایه بکارت نمیشود… مگر اینکه اتفاق بخصوصی افتاده باشه و یا اینکه فشار بیش از حد و یا غیر عادی باشه… در هر صورت اگر قرار به معاینه و اظهار نظر توسط متخصص مربوطه باشه تشخیص اینکه نوع آسیب آیا از مقاربت بوده و یا خود ارضائی و هر چیز دیگر امکان پذیر هست… و اگر قراربه گواهی دادن باشه حتما مینویسن که مقاربتی در کار نبوده…

توجه کنید که :

گاهی اوقات پرده بکارت با یک یا دوبار نزدیکی کاملاً پاره نمی شود و هر دفعه قسمتی از آن پاره می شود و کمی خونریزی می کند. بدون پارگی پرده، مایع اسپرم ریخته شده بر روی آن می تواند موجب بارداری شود زیرا اسپروماتوزوئید موجود در اسپرم می تواند از سوراخ پرده حرکت کرده و به طرف تخمک زن برود و در نتیجه آبستنی ایجاد گردد. در این موارد است که زن با پرده سالم حامله می شود.

پیام مدیر سایت:

با تشکر از حسن توجه همه دوستان، چون این مطلب رو پربیننده ترین پست توی سایتم دیدم،خواستم از همه دوستانی که دیدن میکنن از سایت نظر و پیشنهاداتشون رو بدن و هر مطلبی رو که میخوان درخواست بدن تا توی سایت قرار بدم.

با تشکر بانوی پارسی

دانلود کتاب های مفید

محصولات بانوی پارسی
 • پکیج طلایی بانوی پارسی
 • پکیج آموزش ایروبیک
 • بستن پنجره
  تبلیغات
  //-->

  407 دیدگاه برای “انواع پرده بکارت + عکس

  1. ممنون اطلاعات جالبی بود

   dear پاسخ در تاريخ اردیبهشت 21ام, 1391 7:51 ب.ظ:

   tank you . very good informations

   جواد پاسخ در تاريخ شهریور 15ام, 1391 12:15 ب.ظ:

   ممنون از مطالب زیباتون بسیار آموزنده و جالب هستند

   الياس حيدري پاسخ در تاريخ شهریور 29ام, 1391 10:01 ب.ظ:

   بسیار مفید و موثر بود تشکر

  2. سایتت عالیه مخصوصا پرده بکارت

   BAHAR پاسخ در تاريخ اردیبهشت 17ام, 1391 12:36 ب.ظ:

   اطلاعات جالبی بود
   ممنون
   باز هم ایمیل بفرستین برامون

  3. سلام ممنون جالب بوددرمورد پرده ارتجاحی بیشتر بگین .با نزدیکی پاره میشن ؟کی پاره میشن ؟معلومه که نزدیکی شده؟مرسی

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 22ام, 1391 8:11 ب.ظ:

   سلام. پرده بکارت ارتجاعی: پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع ا ست و به هنگام ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمی شود یا به طور جزئی پاره می شود و هیچ خونریزی ندارد. در معاینه پزشکی ، متخصصان میتونن تشخیص بدن که نزدیکی وجود داشته یا نه. حتی اگه پرده از نوع ارتجاعی باشه. در ضمن بعضی از انواع پرده های حلقوی هم خونریزی ندارند و اصلا پاره نمیشن.
   بنابراین آقایون توجه کنن که نمیشه پاکی یک دختر رو با چند قطره خون سنجید.

   omid پاسخ در تاريخ اردیبهشت 26ام, 1391 1:55 ب.ظ:

   parde ertejayi pare nemishe valii jash bagi mimune va pezeshki ganuni tashkhis mide chon mayeye sadafii parde az beyn mire hata agwe parde az beyn nare

   مانا پاسخ در تاريخ خرداد 16ام, 1391 4:57 ب.ظ:

   واسم جالبه بدونم تا چه زمانی این اثرات باقی میمونه؟
   ایا ممکنه با گذشت زمان این اثرات از بین بره؟مثلا 1 سال

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ خرداد 16ام, 1391 7:37 ب.ظ:

   اگه منظورت از اثرات پارگی پرده بکارت هست، وقتی پرده از بین بره دیگه خوب نمیشه

   مانا پاسخ در تاريخ خرداد 17ام, 1391 12:37 ب.ظ:

   نه منظور من توی همون نوع خاص پرده ی ارتجاعی هستش که گفتید اثراتش باقی میمونه.میخواستم بدونم تا جه زمانی باقی می مونه؟ممکنه با گذشت زمان از بین بره؟

  4. با سلام ممنون از اطلاع رسانیتون متاسفانه امروزه خیلی از جوونامون به علت ندونستن و عدم اگاهی در خیلی از زمینه ها دچار اشتباه و مشکل میشن و این کار شما به نظرم خیلی پسندیدست شما در اطلاع رسانی در خیلی از زمینه های دیگه هم میتونید مفید واقع بشید ممنون

  5. خیلی مفیدبود-وخیلی هم خندیدیم- از خلقت خداوند هم کمی مطلع شدیم ولی شما به این اطلاع رسانی خودهمچنان ادامه دهید-آفـــــــــــرین

  6. سلام خیلی ممنون از بابت اطلاعات دادنتون.
   موفق باشید.

   hossein ariaey پاسخ در تاريخ دی 25ام, 1391 12:14 ق.ظ:

   sdorood bar to

  7. با سلام.ممنون از سایت مفیدتون.
   من مشکلی دارم که ازتون خواهش می کنم که راهنماییم کنید.داره زندگیم رو بهم می زنه.من دوساله که مثلا ازدواج کردم.اما پرده بکارتم رو هنوز دارم.حتی بخاطر کلفت بودنش عمل هم کردم اما دو ماه پیش که معاینه کردم دکتر گفت پرده رو هنوز داری.موقع نزدیکی درد شدیدی دارم و اصلا دخول انجام نمی شه. بحدی درد می کشم که فقط گریه می کنم.نمی دونم دیگه باید چکار کنم.حتی با عمل هم از بین نرفته.خواهش می کنم راهنماییم کنید.اگه می شه بهم ایمیل بدین تا بدونم باید چکار کنم.هر دکتری که می رم یه چیز بهم می گه یکی باید باید مشاوره بشی یکی می گه باید دوباره عمل کنی و … دیگه خسته شدم از ازدواج کردنم بکلی پشیمون شدم خودم هیچ شوهرم خیلی داره اذیت می شه.خواهش می کنم کمکم کنین

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 17ام, 1391 7:20 ب.ظ:

   با سلام خدمت شما دوست عزیز. من هم اطلاعاتم در همین حد متعارفه. چیز زیادی در این مورد نمیدونم. فقط میدونم که باید به بهترین دکتر زنان مراجعه کنید. امیدوارم مشکلتون حل بشه

   مهدی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 18ام, 1391 7:01 ق.ظ:

   سلام
   باعرض تاسف جامعه ما با این سطح فرهنگ قرون وسطایش قادر پاسخ گوی به شما نیست

   بانوی ترکی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 18ام, 1391 4:06 ب.ظ:

   دخترم اگه خدا ز حکمت دری رو بسته شما میتونید ز رحمت در دیگه رو باز کنید و در طول مدت درمانتون هم شوهر بیچارتون به نوایی میرسه و هم میتونن با روش هایی غیر از دخول شما رو از بیرون ارضا کنن.

   مهدی پاسخ در تاريخ خرداد 1ام, 1391 5:09 ب.ظ:

   سلام!مشکل شما یه جورای مشکل ماهم بود شمارو به پزشکی که 11 سال پیش مارو کمک کرد راهنمائی میکنم:دکتر انوشه اسدی خ 17شهریور – تفاطع دروازه دولاب
   انشالله مشکلتون برطرف بشه
   مهدی

   majid پاسخ در تاريخ خرداد 18ام, 1391 10:31 ق.ظ:

   salam age mitoni ye sar boro esfahan chandta kilinike nabarvari dare ba koli doctore motekhases onja hatman midonan chi kar konan
   addrese yekishonam ine
   meydone bozorgmehr khiyabone moshtaghe dovom.markaze nabarvari esfahan
   age khasti behem email bede
   inam emailame pisham_naya@yahoo.com

  8. خیلی ممنون
   خوب بود
   اطلاعات مفید دیگری را هم برایمان بفرستید مثل روشهای جلوگیری از بارداری

   mahmood پاسخ در تاريخ اردیبهشت 21ام, 1391 1:10 ق.ظ:

   salam azizam shoma mitonin roye takhasose man hesab konid albate man daneshjoye terme akhare pezeshkiam ama age soali dashti mitoni vasam mail bezari.www.mahmood.hosseinaiy@yahoo.com

  9. برای من که خیلی مفید و به اطلاعاتم اضافه شد ممنون از این اطلاعات با ازهم، ازاین کارها انجام بدهید

  10. باسلام و تشکر از تمامی زحماتی که می کشین و اطلاعاتی که در هر زمینه برای ما ارسال می کنین خصوصأ مقالات و پایانامه های درسی که برای ما ارسال می کنین.خواستم به اطلاع مدیر محترم سایت برسونم درزمینه مسائل زناشویی pdf های زیادی دارم که خوشحال میشم برای اطلاع رسانی به هموطنان عزیز برای شما ارسال کنم اگه لازم میدونید یک ایمیل به من بدید یا راهنمائیم کنید تا براتون ارسال کنم.خیلی خیلی متشکر از سایت خوبتون و اطلاع رسانیتون.

   مهدی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 18ام, 1391 6:49 ق.ظ:

   سلام
   لطفا اگه میشه واسم ایمیل کنpdfها رو

   mm پاسخ در تاريخ اردیبهشت 18ام, 1391 11:47 ق.ظ:

   با سلام اگر امکانش براتون فراهم بود مایلم pdfهای شما را ببینم متشکرم

   رها پاسخ در تاريخ اردیبهشت 19ام, 1391 4:42 ق.ظ:

   سلام اگه میشه pdf هاتو برام میل کن

   parisa پاسخ در تاريخ اردیبهشت 19ام, 1391 6:52 ب.ظ:

   سلام اگه امکانش هست pdf هاتو برام ایمیل کن ممنونم.

   pari پاسخ در تاريخ اردیبهشت 19ام, 1391 7:11 ب.ظ:

   سلام مایلم pdfهاتونو داشته باشم اگه میشه لطف کنید و برام ایمیل کنید.ممنونم

   pari پاسخ در تاريخ اردیبهشت 20ام, 1391 7:08 ق.ظ:

   سلام ممنون میشم اگهpdfهاتونو برام ایمیل کنید.

   سارا پاسخ در تاريخ اردیبهشت 21ام, 1391 1:14 ب.ظ:

   سلام
   گفته بودید که درزمینه مسائل زناشویی pdf های زیادی دارم
   مایلم pdfهاتونو داشته باشم اگه میشه لطف کنید و برام ایمیل کنید.ممنونم

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 22ام, 1391 8:16 ق.ظ:

   سلام . در قسمت درباره من ایمیلم را قرار دادم. اگر امکانش هست مطالبتون رو با نام “زناشویی” به ایمیلم بفرستید تا در اختیار دوستان قرار بدم.

   qamin پاسخ در تاريخ اسفند 22ام, 1391 5:51 ق.ظ:

   salam mamnun misham baraye man ham mail konid PDF haru
   tanx

   nasrin پاسخ در تاريخ اردیبهشت 28ام, 1391 9:27 ق.ظ:

   salam lotfan age mishe pdfaro vase manam email konin
   mammnoonam

   سعید پاسخ در تاريخ خرداد 5ام, 1391 5:35 ق.ظ:

   سلام امید وارم که حالت خوب باشه اگه امکان داره pdfهاتو برام ایمیل کن با تشکر bakhshisaeid724@ymail.com

   مینا پاسخ در تاريخ خرداد 11ام, 1391 7:09 ق.ظ:

   لطفا برام ارسال کنید

   sky پاسخ در تاريخ مرداد 6ام, 1391 11:21 ق.ظ:

   salam age mishe pdf hao bara manam befrest merc doste aziz

   ماری پاسخ در تاريخ دی 6ام, 1391 2:38 ب.ظ:

   سلام.اگر لطف کنید و pdf هاتونو واسم میل کنید.
   mary.yousefi89@gmail.com

   salma پاسخ در تاريخ اسفند 4ام, 1391 1:41 ب.ظ:

   salam ag mish in pdf ro baray manam send konid

   محمد پاسخ در تاريخ اسفند 14ام, 1391 10:45 ق.ظ:

   سلام
   برام پی دی اف ها رو بفرست ممنون می شوم تصاویر هم برام ارسال کنید

   maryam banoo پاسخ در تاريخ اسفند 15ام, 1391 3:00 ب.ظ:

   سلام …لطف میکنیداگه مقالات pdf رو به همراه تصاویرشون برای منم بفرستین …خیلی ممنون

  11. با سلام وروز بخیر
   اطلاعاتی که رو سایت گذاشته اید خوب وکاربردی بودوچون همراه عکس بود کامل شده بود.
   با سپاس فراوان از ایمیلتون.

  12. عالی بوداگرامکانش هست درموردآلت تناسلی آقایون هم بگید.مدتی نامزددارم اماهیچ اطلاعاتی درمورد این موضوع ندارم.منتظرایمیلتون هستم.

  13. متشکرم.این اطلاعات برای اولیاء دختران بسیار لازم و ضروری میباشد .امیدوارم موارد تکمیلی تری نیز دریافت نمائیم.

  14. بسیار جالب بود واقعا دست شما درد نکنه لطفا” بیشتر مطلب در خصوص مسائل زنا شویی بیان نمائید چون تمام مسائل مربوط به طلاقهای زود هنگام در زنان ودختران مربوط به اطلاعات کم این عزیزان از اینگونه مسائل می باشد بازم ممنونم

  15. سلام ازتون خیلی خیلی ممنونم واقعا آموزنده بود فقط اگه میشه در مورد رابطه جنسی صحیح هم مطالبی رو بذارید

  16. سلام
   ازمطالب علمی تون تشکر میکنم
   از اینکه زحمت کشیدید نکاتی بر اطلاعات من افزودید کمال تشکر وقدردانی را دارم امیدوارم همواره علمی باشید ودر راه علم قدم بردارید

  17. سلام خسته نباشید جالب بود البته من اینارو میدونستم ولی در مورد رابطه های جنسی و انواعش اطلاعات بدید تشکر

  18. واقعا” عالی بود.اگه بتونین سوالات کاربران رو با متخصصین در میان بزارید و جواب اونها رو تو سایتتون انتشار بدید عالی تر میشه.
   بازم برام ایمیل علمی به درد بخور بدین.
   تشکر و با آرزوی موفقیت برای شما و سایتتون.

  19. اگه میشه در مورد پرده های ارتجاعی که بدون پاره شدن بکارت خودشون از دست میدن بیشتر توضیح بدین

  20. سلام مطالبتون خیلی آموزنده بود دستتون درد نکنه اگه تو این زمینه ها بازم مطلب جالب داشتید حتما ایمیل کنید ممنونم.

  21. سلام.خسته نباشید.عالی بود.
   لطفا ادامه بدید.توی جامعه ی ما متاسفانه ازین اطلاعات مفید همه بی بهره ان به دلایل عقب موندگی و فرهنگ ضعیفموون.
   اگه میشه حالات مختلف ارتباط زناشویی و روشهای ارضای مطلوب زوجین رو یه مطلبی بذارید
   ممنون از تلاشتون

  22. موضوع خوبی بود ولی یک چیزی را میخواهم یادآورشوم اینکه درممالک اسلامی وعقب مانده مشکل بزرگ شان تعدد زیاد اولاد است وبسیاری اززنان اولاد نمی خواهند ولی متآسفانه سقط جنین هم ازنگاه شرعی اجازه نیست لطفآ یک راه درمان داروئی ویا راه علاج دیگری برای شان ارائه نمائید تا ازین بدبختی وفلاکت رهائی یابند چون در بعضی ازخانواده ها تا 13ویا 14 اولاد هم به دنیا میآورند ازشما قبلآ ممنون .

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 20ام, 1391 7:53 ق.ظ:

   سلام خدمت شما دوست عزیز. همیشه می گویند پیشگیری بهتر از درمان است. پس به جای سقط جنین که علاوه بر شرع اسلام سبب عذاب روحی فرد مخصوصا مادر می شود، باید از روش های جلوگیری از بارداری استفاده کرد. در یک پست انواع روش های جلوگیری از بارداری رو قرار دادم فکر میکنم هرکسی باید این اطلاعات رو بدونه.

  23. ممنون برای من نیز بسیار مفید بود خوشحال می شم اطلاعات جامع تر رو بریا من هم ارسال کنید با تشکر

  24. جالب بود!بازم ایمیل بفرستید.با سپا3 فراوان

   omid پاسخ در تاريخ اردیبهشت 25ام, 1391 4:41 ب.ظ:

   mamnon az mehrabonit

  25. فک کنم از همه بشتر نظر تو این قسمت باشه انصافا همه تشکر کردن منم میگم مرسی ولی چقد ایرانی داریم که نگران این موضوع هستن جالبه!

  26. سلام
   بسیار جالب بود واقعا دست شما درد نکنه لطفا” بیشتر مطلب در خصوص مسائل زنا شویی بیان نمائید
   لطفا برای ایمیل کنید

  27. سلام.مطالبتون خیلی خوب بود.خوشحال میشم بازم مطالبی در این رابطه و مطالب مختلف دیگه که برای جوان ها لازمه رو بهم ایمیل کنید.فک میکنم pdf های دوستمون هم خوب باشه اگه بشه میل کنید عالی میشه.ممنون.موفق باشید

  28. salam ,va arze khaste nabashid khedmate modiriate sait .matalebeton besyar amozande va jaleb bod mamnon misham emailhatono bazam vasam ersal konin batashakor

  29. آقای محمود دانشجوی رشته پزشکی ابتدای ایمیل www دیگه نمیزارن.این 3تاw واسه سایته(www.mahmood.hosseinaiy@yahoo.com)

  30. واقعا نمی دونستم که آلت تناسلی دخترها و خانم ها این قدر پر رمز و راز هست،خیلی جالب بود

  31. ببخشید اول از همه شما دختر هستید یا اقا ؟ دوما وب خوبی داشتی اما مطالب بهداشتی کم بود ؟

  32. salam etelaate jaleb va mofidi bood

   vali man axi nadidam !!!

   bijan پاسخ در تاريخ خرداد 3ام, 1391 11:56 ق.ظ:

   سرعتت پایینه صبر میکردی اینترنت هندلی مملکت صفحه رو کامل لود میکرد !!!!!!!!!!
   من اطلاعات کافی و جامع دارم عکسهاشم با کیفیت مطلوب دارم میل بده بفرستم واست

   وستا پاسخ در تاريخ خرداد 22ام, 1391 6:12 ق.ظ:

   سلام اگه میشه عکسهاو اطلاعات را برام بفرست

  33. ببخشید من میخوام عکس پرده ها رو ببینم میشه راهنماییم کنید که کجا باید برم که ببینم تصویر از پرده هارو؟
   من خودم نمیدونم پرده ام چه شکلی هست!!
   لطفا راهنمایی کنید
   ممنون از لطفتون.

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 24ام, 1391 6:51 ب.ظ:

   سلام. عکس ها رو قرار دادم.
   برای اطلاع از نوع پردتون هم باید به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید.

  34. جالب والبته به نظرم کامل بود
   سپاسگذارم
   البته من از طریق ایمیلی که برام فرستاده بودید از این سایت اطلاع پیدا کردم.
   اما برام جالب بود که انتهای آدرستون .irهست ولی من دفعه اول فیلتر شدم ولی بار دوم فیلتر نشدم
   چرا؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 26ام, 1391 3:36 ب.ظ:

   درود بر شما.
   سایت فیلتر نیست و مشکلی ندارد.

  35. باسلام وتشکر
   همه ی دوستای دختر ما میگن حلقوی هستن چرا؟
   مگه چنددرصد دخترای ایران حلقوی هستن؟
   راهنمایی فرماید.متشکرم

  36. سلام
   اطلاعات خوبی بود
   هم دخترا اگه این چنین مشکلاتی داشتن به دردشون میخوره و هم به پسرا میفهمونه که بیخودی شگ نکن و اول علت رو پید کنن
   ممنون از اطلاعات خوبتون

  37. سلام
   اطلاعات خوبی در اختیارمون گذاشتید.لطفا در مورد مشکل نعوظ در مردان هم موضوع بگذارید

  38. سلام من نامزددارم و نامزدم دائما در این مورد نگران است و بهخیال خودش من ادم سردی هستم راستش این نگرانیش به منم صرایت کرده و در این مورد نگرانم باید چیکار کنم اون انتظار داره در دوران نامزدی من کاملا باهاش احساس راحتی کنم که این برای من ممکن نیست تا عقد نکردم باهاش اون جوری باشم که دلش میخواد به نظرتون مشکل از منه یا ذهنیت همسرم لطفا جوابم رو به میلم بفرستید ممنونم

   انسان پاسخ در تاريخ خرداد 6ام, 1391 1:02 ب.ظ:

   شما درست عمل میکنید تا عقد انجام نشه خیلی نباید راحت بود .

  39. خوب بود ولی ملت به اندازه کافی در اندام شناسی تخصص دارن از اطلاعات مفید تر استفاده کنید قربون همتون برم ببای

  40. عالی بود
   واقعاَ اطلاعات مفیدی بود باز منتظر اطلاعات جدیدتون هستیم

  41. با سلام.اگه میشه مشکلات مردان که زود انزالی دارن رو برام ایمیل کنید

  42. سلام، منم مثل همه ی افرادی که این مطلب براشون ارسال شده تشکر میکنم.خوشحالم که ایمیل شما باعث شد با سایتتون آشنا بشم. بازم برام مطلب بفرستید. در پناه حق موفق باشید.

  43. خیلی خوب بود من که تقریبا هیچ اطلاعاتی در این مورد نداشتم بازم ممنون

  44. salam,mamnun az in hame lotfetun.kheyli amuzande bud.kash dar in zamine khunevadeha bishtar rahnemayimun bokonan ta talg va fesad az jameamun jam beshe!!!

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ خرداد 16ام, 1391 8:21 ق.ظ:

   درود بر همه شما عزیزان و سپاسگذارم از اینهمه لطفی که کردید. این سایت ماله شماست و هر درخواستی که داشته باشید تا جاییکه در حیطه این وب سایت باشه براتون قرار میدم . وظیفه ما اطلاع رسانی و افزایش دانش در تمامی زمینه ها برای جوانان ایران زمین است.

  45. من پره های واژنم کبوده این برا چیه؟
   ممنون می ش اگه جوابمو بدید

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ خرداد 16ام, 1391 7:37 ب.ظ:

   دوست عزیز شما باید توسط پزشک متخصص معاینه بشی

   مریم پاسخ در تاريخ خرداد 17ام, 1391 8:18 ق.ظ:

   من می ترسم پیش پزشک برم شما نمی تونید کمکم کنید و بهم بگید این یرا چیه؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ خرداد 17ام, 1391 12:07 ب.ظ:

   حتی پزشکان هم برای تشخیص باید معاینه کنند. من چطور میتونم بگم دلیل مشکلتون چیه!

   ALIJAN پاسخ در تاريخ خرداد 21ام, 1391 10:42 ق.ظ:

   سلام خیلی اطلاعاتتون در این باره جالب بود می خواستم باز از این مطالب جالب ارسال کنید.

  46. سلام بر شما خیلی ممنون از اطلاعات و ایمیل های شما خیلی مفید و خواندنی بود. مرسی

  47. فکر می کنم با این همه پیامی که برات اومده متوجه شدی چقدر سایتت و مطاللبت جالب بوده و امیداوارم همیشه موفق باشی.
   لطفا اگه میشه PDF هارا برای منم بفرست.

  48. سلام
   ترتیب وشماره گذاری انواع پرده با ترتیب عکسها چطوریه؟
   آیا از چب به راست عکسها با شماره های انواع پرده متناسبه؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ خرداد 22ام, 1391 8:08 ق.ظ:

   درود بر شما.
   از راست به چپ و از بالا به ترتیب: پرده بکارت حلقوی- فکر میکنم پاره شده باشه- بکارت نرمال
   بکارت مشبک- بکارت سه تیکه- بکارت دوتکه
   پرده بسته(مسدود)- پرده بکارت ریز- پرده بکارت شفوی و اویخته به لبهای فرج

  49. واقعاً ممنون.خیلی خوب بود .بازم از این کارای خوب بکنید و فایلهایی در این مورد برام بفرستید.ممنوووووووووووون

  50. یه سوال داشتم! چندماه پیش زمین خوردم و درد داشتم اما خونریزی نداشتم.میخواستم بدونم می تونه پرده پاره شده باشه.می خوام به پزشک مراجعه کنم اما هم می ترسم و هم خجالت می کشم ومی ترسم وقتی ازدواج کردم با مشکل مواجه بشم.خواهش می کنم راهنماییم کنید.
   مرسی

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ خرداد 22ام, 1391 7:16 ب.ظ:

   درود
   اگه خونریزی نداشتی که مشکلی پیش نیومده اما هر دختری باید قبل از ازدواج پیش پزشک بره و معاینه رو انجام بده. اینطور خیالت راحت تر میشه.

  51. مرسی از ایمیلتون
   مطالبتون واقعا جالب و مفید بود واسمون
   واسه مچگیری باید اینا رو میدونستیم

  52. Darya
   خیلی ممنون از اطلاعاتتون
   من یه سوال دارم. خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنین
   من یه دختره 22ساله هستم که از 6 سالگی که به مهد کودک رفتم بدون اگاهی دچار جلق زدن شدم ولی چون از عواقبش خبر نداشتم تا 4سال پیش بهش مبتلا بودم. الان هم نمیگم کامل ولی در ماه2-3بار این کارو میکنم.
   ایا برای پرده من مشکلی پیش اومده. اخه لوب های ناحیه تناسلیم خارج از حالت عادی است
   از دکتر رفتن هم میترسم. زندگیمو داره زهر مارم میکنه. خواهش میکنم کمکم کنید

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ خرداد 31ام, 1391 7:52 ق.ظ:

   درود بر شما.
   با توجه به اینکه در دوره کودکی و با اطلاعات کم این کار رو انجام میدادید، ممکنه آسیبی به پرده زده باشید . پس بهتره به پزشک بروید.

   SADEGH پاسخ در تاريخ تیر 22ام, 1391 10:26 ب.ظ:

   نه بابا.هیچ اتفاقی نیفتاده.
   برو حالشو ببر.

  53. ok bood
   age mishe darbareh poost va moo ham bezarid

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ تیر 8ام, 1391 12:17 ب.ظ:

   مرسی . در منوی آرایشی چند پست درباره پوست و مو قرار دادم. ولی باز هم پست میزارم. مرسی از راهنماییتون

  54. خیلی خوب بود فقط عکس نداشت

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ تیر 8ام, 1391 12:16 ب.ظ:

   یه عکس گذاشتم ولی فکر نمیکنم زیاد مشخص باشه . به دلیل مسائل ف ی ل ت رینگ با عرض پوزش نمیتونم عکس واضح تری قرار بدم.

  55. salam mamnoon az maili k baram send kardin vaghan mofid bud khoshhal misham dar in moreda bishtar bedunam akhe etela atam kame kheyli kam mer30

  56. خیلی عالی بود. اگه مطالبی در مورد روابط زناشویی دارید خوشحال میشیم دریافت کنیم

  57. چه جالب.اکثر خوانندگان آقا تشریف دارن.
   خیلی طولانی بود نخوندم.ولی میدونم که عالیه.

  58. ممنونم اطلاعات جالب و مفیدی بود.
   خوشحال میشم از مطالبی که در آینده مینویسین مطلعم کنید.مرسی.

  59. باسلام خدمت همه دوستان
   باتشکر از راهنمایی خوبتان ولی اگه اطلاعات و عکسهای واضح تر داشتین لطفا به ایمیلم sendبکنین! باتشکراز وبلاگتون!

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ مرداد 15ام, 1391 8:54 ب.ظ:

   سلام بهنام عزیز. به ایمیلتون ارسال شد

  60. من میخوام سوالمو خصوصی بپرسم ایا امکانش هست؟؟؟؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ مرداد 15ام, 1391 8:41 ب.ظ:

   سوال خصوصی خودتون رو به ایمیلم بفرستید که بصورت خصوصی هم جواب بدم.

  61. سلام
   من واسه معاینه به پزشک مراجعه کردم ودکتر هم بهم گفت پرده بکارت از نوع حلقوی دندانه دار هست .مطالعه زیادی راجعب پرده بکارت دارم ولی این نوعی که دکتر به من گفت تاحالا ندیدم.میخوام بدونم نوع پرده ام چه چوری هست و آیا امکان داره ارتجاعی باشه.

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ مرداد 15ام, 1391 8:39 ب.ظ:

   سلام
   شما باید از دکترتون بپرسید که حلقوی قابل اتساع (ارتجاعی) هستید یا حلقوی غیر قابل اتساع. در حلقوی غیر قابل اتساع خونریزی اتفاق می افته ولی در حلقوی قابل اتساع ممکن است خونریزی نداشته باشید. که در این صورت باید از پزشکتون درخواست یک نامه رو کنید که برای ازدواج مشکلی براتون پیش نیاد.

  62. باسلام لطفا روشهای مختلف نزدیکی برام ارسال کنید .
   مطالب شما واقعا مفید بود

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ مرداد 16ام, 1391 9:06 ب.ظ:

   سلام . خواهش می کنم . اگر مقدور بود حتما

  63. سلام -از مطالب مفیدی که تو سایتتون گذاشتین ممنونم
   من یه سوال داشتم ؟ دارویی برای کاهش میل جنسی نیست ؟
   من ۲۴ سالمه ومجرد دوست ندارم خود ارضایی کنم یا برم گناه کنم
   ولی همیشه این میل جنسیم اذیتم میکنه
   لطف میکنید اکه راهنماییم کنید؟

  64. salam etelate khobi dadin ama vaghean baraye in jame motasefam ke tamam del mashgholi ma javona shode vojode parde bekarat va inke inghadr moraje konande mozakar darin. shoma ke inghadr kamel dar morede zanha tozih midin lotf konin begin aya rahi hast ke beshe fahmid ye mard rabete jensi dashte ghable ezdevajesh?mrc

  65. سلاموخسته نباشید.عرضم به حضورتون پسری از من خواستگاری کرده اما او به من شک دارد و می گوید باید ازمایش باکرگی بدی اما من شرایط اینو که برم ازمایشو بدم ندارم چون فکرم نکنم بدون نامه ی مهظر این ازمایشو بگیرن اما من میخوام به اون پسر ثابت کنم که باکره ام.چون از خودم کاملا مطمئنم.میشه لطف کنید متن جواب ازمایش دختر باکره رو برام بفرستیدو من یه ازمایش رحم وفکر کنم ضمامم رو دادم اما ایشون میگن باید قید کنه که باکره هستی.خواهش میکنم راهنماییم کنید.

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ شهریور 31ام, 1391 7:15 ب.ظ:

   با سلام.
   به نظر من به پسری که اینقدر به شما شک داره بهتره جواب رد بدی. چون بی دلیل به شما شک کرده. اگه میخوای خودت کاملا مطمئن بشی برای معاینه به پزشک زنان برو و بهش بگو تورو چکاب کنه.
   اگه مشکلی نداشته باشی فکر کنم میتونه خودش نامه بنویسه و مهر کنه.

  66. سلام با تشکر از سایت عالیتون
   میخواستم بدونم با رابطه ی جنسی از راه مقعد آیا امکانش هست که پرده بکارت پاره بشه؟ لطفا جوابمو بدین

  67. slm man daneshjo hastam va darhale anjame projhe tanzime khanevade,masaeele zanashoe hastam matalebe shoma kheyli b karam Omad faghad age mishe ax hayee az vajhan va pardehaye bekaret b Emailam befrestid kheyli mamnon misham.
   tashakor

  68. سلام ممنون ازمطالبتون..
   میخواستم بدونم برای ترمیم بکارت دوختن بهتره یالیزر؟؟
   برای دوستم مشکلی ناخواسته پیش اومده ومن هم دارم تحقیق میکنم که چه طورمیشه بهش کمک کرد..

  69. متولد 49 هستم سال 70 ازدواج کردم تا سال 84 ساعتی 3 مرتبه میتونستم نزدیکی داشتم باشم اما الان هفته ای یک بار هم نمیتونم نزدیکی داشته باشم واز این مورد خیلی رنج میبرم لطفا من رو راهنمایی کنید ایا این مورد جدی است دارای 4 فرزند 2دختر 2پسر هم هستم

  70. با سلام.دختری 27 ساله هستم که به تازگی عقد کردم.به پزشک مراجعه کردم که نوع پرده بکارتم رو غنچه ای تشخیص دادند.اولین بار هست که چنین اسمی رو میشنوم.میخواستم اسم دیگه این نوع رو بدونم و اینکه به چه شکل هست؟و هنگام نزدیکی درد حس میشه یا خونی دیده میشه یا نه؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ مهر 12ام, 1391 12:18 ق.ظ:

   درود بر شما.
   من هم اولین باره که این اسم رو میشنوم . اما جز نوع حلقوی و ارتجاعی در همه پرده ها پارگی و خونریزی اتفاق می افتد. از پزشک به طور دقیق میپرسیدی که چه مشخصاتی دارد

  71. slm ,merc vaghan az matalebe khoobeton.vaghan amoozande bud.mishe lotfan baram matalebe bishtari az noe parde bekarate halghavio ertejaee befrestid.va hamchenin maradi k zood enzali daran.bayad chikara konan k in moshkeleshoon az beyn bereo moshkele zood enzali nadeashte bashan????kheyli mamnoon .merc

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ مهر 16ام, 1391 9:37 ب.ظ:

   سلام هانیه خانوم
   در مورد مشکل زود انزالی آقایان مطلب گذاشتم لطفا به آدرس ” درمان مشکل زود انزالی” مراجعه کنید.

  72. باسلام من 5 ماهه که عقد کردم تااینکه به خواست مادرم برای گرفتن گواهی سلامت بکارت به ماما مراجعه کردم بعدازمعاینه به من گفت سالمه اما برگه نمیدم چون یکم حالت خش وقرمزی داره 2تاپمادداد وگفت 1هفته بعد برم اما نرفتم چون خیلی ازرفتارش بدم اومد الان خیلی اعصبیم چون من ونامزدم تاحالاحتی به اندازه 1میلی هم دخول نداشتیم وتنهادرحد بین پایی بوده.ازیکطرف مادرم میگه بیابریم دکتر از طرف دیگه میترسم دکتر دیگم برگه نده وبه خاطرکار نکرده سبک بشم.تورو خدا من چیکارکنم؟؟؟یعنی بکارتمون بدون هیچ چی اسیب دیدس؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ مهر 17ام, 1391 12:28 ق.ظ:

   درود بر شما
   بهتره پیشه یه پزشکه دیگه برید و دوباره معاینه رو انجام بدی. نگران نباش

  73. سلام ممنون رفتم و مشکلم حل شد یه سوال دیگه ام دارم همونظور که گفتم ما5ماهه عقدیم بانامزدم همیشهه این بحثودارم که اون همش میکه ماکه مال همیم رابطه از جلو اما من اینو نمیپسندم و یه جورایی میترسم از اینکار تو عقد اما اون همش میگه شاید از سکس زده بشه در ضمن میگه از روشهای دیگه زیاد لذتی نمیبره.من باید چیکار کنم؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ مهر 19ام, 1391 1:06 ق.ظ:

   سلام مونا جان. خوشحال شدم که رفتی دکتر و مشکلت حل شده.
   بهتره زمان ازدواجتون رو نزدیکتر بندازین چون دوره طولانی مدت عقد این مشکلات رو هم بوجود میاره. ولی بهتره توی این دوره دخول رو کامل انجام ندید. بخاطر عواقب احتمالی اون میگم. چون دوره عقد و نامزدی معمولا دوره شناخت همدیگست و توی فرهنگ ما ایرانیها پس از شروع زندگی مشترک رابطه زناشویی بصورت کامل قابل قبوله.

  74. میشه بم کمک کنی که بتونم راضیش کنم ؟چی بش بگم؟درضمن ما2سال باید عقدبمونیم واینونمیشه تغییر داد

  75. با سلام من یه دختر 19 ساله ام که در سن 7یا8 سالگی به من تجاوز شدم و این رابطه حدود 4یا5 دقیقه طول کشید وطی این رابطه هیچ درد وخونی خارج نشد از اون موقع تا الان هم هیچ رابطه ای با هیچ پسری نداشتم وخود ارضاییم نکردم میترسم پرده ام اسیب دیده باشه ونتونم ازدواج کنم تورو خدا کمک کنید ازیه طرف عذاب وجدان واز یه طرف خانواده متعصب باور کنید از اون موقع تا الان هیچ رابطه ای نداشتم وخودمو پاک نگه داشتم اگه اسیب دیده باشه من هیچ وقت نمیتونم ازدواج کنم پیش دکترم روم نمیشه برم میفهمه خواهشا پاسخ رو به ایمیلم نفرستید مال برادرمه باتشکر از سایت خوبتون

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ مهر 24ام, 1391 12:31 ق.ظ:

   سلام بر شما . نگران نباشید شما که گناهی ندارید . این یک تجاوز بوده بدون اینکه خودت راضی باشی. بهتره به یک دکتر زنان مراجعه کنی و ازش بخوای معاینه پرده بکارت رو انجام بده. از هیچی نترس دکتر رازدار بیمارانش هست.

  76. مطالبتون خیلی خوب بود.ممنون واقعا.اگه مطالب شفاف تری دارید لطفا برام بفرستید.

  77. salam babate site khubetun vaghean mamnon.mikhastam bedonam pardeye ertejaee agar asib bebine ghabele tarmime? yani pardeye ertejaeeam mishe tarmim kard? afrade mamoli mitonan tashkhis bedan parde tarmim shode?

  78. سلام.من ازبچگی خودارضایی میکردم و ب دلیل نااگاهی وکنجکاوی انگشتموداخل واژنم میکردم.الان22سالمه چندماه پیش بدلیل خودارضایی وبدون اینکه انگشتموداخل کنم ازم خون اومد.ممکنه بکارتم اسیب دیده باشه یاازبین رفته باشه؟توروخداجوابموبدین خیلی نگرانم

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ آبان 25ام, 1391 12:00 ق.ظ:

   درود. به پزشک متخصص جهت معاینه برو. ولی احتمال اینکه پرده از بین رفته باشه وجود داره.

  79. سلام میشه سوال منم جواب بدید ؟ پرده ی ارتجاعی قابل ترمیم هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ آبان 27ام, 1391 1:35 ق.ظ:

   درود بر شما سحر جان.
   در این مورد نمیتونم نظر بدم چون پرده ارتجاعی سالم گاهی وجود داره و گاهی به کنار میره. اینکه بشه همچین پرده ای رو ترمیم کرد نمیدونم. ولی جز متخصص کسی نمیتونه تشخیص بده که یه پرده ارتجاعی سالمه یا نه.
   البته در مواردی خود متخصصین هم نمیتونن تشخیص بدن و این کارو فقط پزشکی قانونی انجام میده.

  80. سلام تروخداجواب منوبدیددارم دیوونه میشم من بااستفده ازاینه میتونم پردموببینم وسطش یه سوراخ داره ولی گردنیست وبالای اون سوراخه روی گوشت پردم مثل ریش ریش شدن هستش به طوری که انگاربالای سوراخه ازهم بازمیشه میخواستم ببینم ایاپردم پاره شده؟کمکم کنیدنگرانم البته من رابطه جنسی اصلانداشتم ولی ازروی کنجکاوی خودم دست زدم

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ آذر 8ام, 1391 12:06 ق.ظ:

   سلام نیلوفر جان. به جای نگرانی بهتره به پزشک مراجعه کنی .

   raz پاسخ در تاريخ آذر 16ام, 1391 9:50 ب.ظ:

   vay niloofar jan manam dagigan moshkele toro daram..kheili narahatm

  81. سلام سایتون جالب بود .اسوال داشتم من میترسم که پرده نداشت باشم ؟اسوالم مسخرست اما واقعن میترسم .تاحالا باکسی هم رابط نداشتم.

  82. سلام ممنونم ازوبلاگ خوبتون من توآینه خودمودیدزدم سه تاسوراخ داشتم یکی بالابودکه سوراخ ادرارم بودویکی پایینش بودبه صورت 7شکلی یکی دیگه هم دوباره پایینش بود7شکلی یعنی 2تاسوراخ به صورت عمودی داشتم ولی من توشکل سوراخ هاروافقی دیدم پرده من ازچه نوعیه خواهش میکنم جواب من روبدیدممنون میشم؟

   نسترن پاسخ در تاريخ آذر 9ام, 1391 8:39 ب.ظ:

   لطفاجواب من روهم بدیدممنون میشم

  83. من مدت 6 ماه هست که ازدواج کرده ام ولی هربارنزدیکی از مقاربت میترسم وهنوز اجازه دخول وپاره شدن پرده را ندادم لطفا کمکم کنید چون دفعه اول احساس درد شدیدی کردم

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ آذر 9ام, 1391 4:46 ب.ظ:

   بهتر است موقه نزدیکی خودتون رو از هرگونه استرس و نگرانی خارج کنید و ریلکس باشید.

  84. سلام خسته نباشد ایاامکان داره پرده نداشته باشم ؟سوارخ قاعدکی ازپرده جداهستن؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ آذر 9ام, 1391 4:32 ب.ظ:

   سلام.در صورتیکه پرده وجود نداشته باشه یعنی از نوع حلقوی باشه خونریزی اتفاق نخواهد افتاد. خیر

  85. سلام توروخداجواب من روهم بدیدچندتاپیام دادم ولی کسی جواب نداده من سه تاسوراخ دارم که یکیش بالاهستش وسوراخ ادرارم هستش ویک سوراخ پایینش هست به شکلvودوباره یک سوراخ دیگه پایینش هست به شکلvیعنی 2تاسوراخ به صورت عمودی دارم ولی من توشکل فقط یکی بوددوسوراخی که اونم افقی بود حالاتوروخداجواب من روبدیدپرده من ازچه نوعیه؟چون سوراخ هاهم گردنیستن ودرموردش توضیح بدیدممنون میشم

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ آذر 10ام, 1391 12:57 ق.ظ:

   نسترن جان دکتر باید معاینه کنه و تشخیص بده. بدون معاینه حتی اون دکتری که کلی تجربه داره هم نمیتونه نظر بده. شاید این هم نوعی از پرده باشه. اطلاعات من هم خیلی زیاد نیست

  86. سلام من قبلاسوال کردم گفتیدنگران نباشم وبرم دکترامامن اصلاشرایط دکتررفتن روندارم بهم بگیداین سوراخی که پایین پردم هست طبیعیه یانبایدسوراخ باسه؟این سوراخ گردهم نیست بالاش نامرتبه وانگارریش ریشه بگیدسالمم یانه؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ آذر 10ام, 1391 12:56 ق.ظ:

   خب عزیزم بستگی به نوع پردتون داره. اگه ارتجاعی باشه که مشکلی نیست باید همینطوری باشه که میگید. ولی شاید پاره شده باشه. اینطوری نمیشه نظر داد

  87. یعنی به نظرتون پردم سالمه؟چون من کاری نکردم باتوجه به جزییاتی که بهتون گفتم؟ممنون

  88. سلام خواهش میکنم جوابم رابدن امکان دار من پردم رااز دست داده باشم چون قبلن بادوچرخه بیرونش زخمی شد امکان دار پاره شده باش؟ امکان داره پردم سالمه باشه؟من قبلنم پیام زدم .

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ آذر 12ام, 1391 1:44 ق.ظ:

   سلام. منم خواهش میکنم برید به پزشک و معاینه کنید.

  89. لطفا جواب این سوالمو بدین ایا میشه ازرو قیافه تشخیص اد؟من میام میبینم جوابتونو مرسی

  90. سلام من برای معاینه پرده بکارت به دکترمراجعه کردم وایشون گفتمن ک پرده ی شماازنوع حلقوی هستش ووقتی پرسیدم یعنی چی گفتن بهترین نوعه ومن یکم تعجب کردم چون همیشه شنیدم ک دردسرسازه اول ینکه میخوام ببینم منظورشون چی بوده/ودوم اینکه ایاپرده بکارت حلقوی یه نوع نقص محسوب میشه؟/وسوال سومم اینکه تفاوت پرده حلقوی درایجادلذت جنسی برای مردوزن چی هستش ممنون میشم کامل جوابموبدین باتشکر

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ آذر 20ام, 1391 4:43 ب.ظ:

   سلام. اگه میخواید بدون دردسر ازدواج کنی باید یه نامه از دکتر بگیری که نوع پرده توی اون گفته شده باشه. چون خونریزی اتفاق نمی افته. شاید بخاطر اینکه دردی نخواهی داشت دکتر گفته بهترین نوعه. لذت جنسی هیچ ربطی به نوع پرده بکارت نداره.

  91. ممنون ازپاسختون ولی نگفتین ایاپرده ی حلقوی یه نقصه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ووقتی نامزدم متوجه بشه حق اینوداره ک نخوادبامن باشه؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ آذر 21ام, 1391 3:56 ق.ظ:

   نه اصلا نقص نیست. هر انسانی بدنش متفاوت از دیگری هست. این هم نوعی از پرده بکارت هست.

  92. سلام من و نامزدم قبل مراسم عروسی مقاربتی باهم داشتیم و در این رابطه هیچ خون ریزی ودردی نداشتم,این چه معنی داره؟قبل ازدواج هم با هیشکی نزدیکی نداشتم,الانم نمیدونم پرده یبکارتم سالمه یا نه؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ دی 4ام, 1391 1:15 ق.ظ:

   سلام. احتمال این هست که پرده شما از نوع حلقوی بوده و بدون خونریزی پرده بکارتتون رو ازدست داده باشید.

  93. سلام ممنون ازوبلاگ خوبتون میخواستم بدونم آیاارگاسم به بکارت آسیب میرسونه یانه؟

  94. سلام ممنون از مطالب خوبتون من دختری 22ساله هستم یه مشکلی دارم که امکان دکتر رفتنم ندارم حدود چند ماه پیش موقع شستن خودم شروع به خون ریزی شدید کردم خونریزی جوری بود که انگار با شی جای از بدنم زخم شده باشه این خون ریزی تا چند ساعت ادامه داشت وقتی آب میریختم یادست میزدم قسمت لبه های پایین وبیرون درد داشت دردش تا چند روز ادامه داشت بعداز چند روز برا اینکه مطمئن بشم زخم کجاست وقتی لبه هارو از هم باز کردم دوباره متوجه شدم که با باز کردن لبه ها زخم باز شده ازش خونم اومد حالا این چند ماه شبو روز کابوس دارم که نکنه پردم مشکلی پیدا کرده میترسم به گناه نکرده محکوم بشم توروخدا بگید که مشکلی ندارم تابتونم راحت نفس بکشم22

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ دی 8ام, 1391 3:56 ب.ظ:

   سلام. شاید قسمتی از ناحیه تناسلی زخم شده و باعث پارگی شده باشه. نمیشه اینطور درمورد سلامت بکارت نظر داد. باید به پزشک مراجعه کنید.

  95. سلام ببخشیدآیاارگاسم وبازکردن پاهابه پرده آسیب می رسونه؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ دی 10ام, 1391 2:26 ق.ظ:

   درود. اگه چیزی به واژن وارد نشه آسیب نمیرسه

  96. من و همسرم الان عقدیم
   پردمو زدیم
   اگ شب عروسی ازمون دسمال خونی بخوان ب نظرتون چی کار کنیم؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ دی 18ام, 1391 12:48 ق.ظ:

   سلام. امروز و فردا کنین تا یادشون بره. بعد که یدفه پرسیدن بگید که یادمون رفت به دستمال بزنیم 😀

  97. امکان داره پرده بدون هیـــــــــــــــچ دردی پاره بشه؟بطوری که فقط خونریزی داشته باشه؟؟؟

  98. salam khaste nabashin mamnon az etelati ke dar ekhtiyar gozashtin mikhastam dar bareye pardeye halgavie geyre elastiki begin doktor gofte niaz be amal dare aya vagan niyaz be amal dare baraye inke pare beshe???kheyli baram moshkele

  99. سلام میشه بگین بعد از عمل پاره کردن پرده .بعد از به هوش امدن دردو میشه احساس کرد؟؟؟من خیلی استرس دارم میترسم. بیچاره شوهرم ازش خجالت میکشم. بستری میمونم یا نه ؟؟؟؟؟ بعد عمل چغد بد میشه نزدیکی کرد؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 4ام, 1391 12:08 ق.ظ:

   درود برشما. من هم اطلاعات زیادی دراین مورد ندارم بهتره از پزشکتون بپرسید.

  100. ممنون از مطلب عالی وعلمیتون دوست عزیز میخواستم بدونم فشارهای فیزیکی مثل مالش مهبل از روی لباس یاایجاد مالش با کف دست روی اندام یاخاراندن شدید اندام ویاحتی شستشوی اندام با فشارفیزیکی باعث پارگی پرده بکارت میشه یا نه؟ممنون میشم اگه هرچه سریعتر وتوهمین وبلاگ جوابمو بدید.از همکاری وتلاشتون متشکرم.باآرزوی بهروزی روز افزون

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 7ام, 1391 4:32 ب.ظ:

   درود و تشکر از شما
   فشار زیاد به داخل مهبل قطعا به پرده آسیب میرسونه. ولی شستشو یا خارش اطراف آن سبب آسیب رسوندن یا پارگی نمی شود.

  101. ازتون ممنون هستم چطور مینوانم یک جای قابل اعتماد دراصفهان پیداکنم برا معاینه و مشاوره مراجعه کنم اگر زحمتی نیست بهم ایمیل بزنید بازم ممنون از مطالب جدیدتون

  102. ba salam man be email ye motakhases niaz daram ke chand soal beporsam age mitonin adress emaileshono baram befrestin mamnon

  103. slm.khase nabashid ye soal dashtam.emkaneshhas ke parde bafeshre ab masala wc pare besh?montazere javabeton hasam

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 12ام, 1391 10:32 ب.ظ:

   درود
   اگه فشارآب خیلی زیاد باشه ممکنه آسیب ببینه یا خراش پیدا کنه.

  104. khrash yani chi?
   man chand bar baram pish omade feshare abam ziad bode khodamo didam eine halghavi bod vali gerd nabod rish rish va 2ta sorakh bod yeki to yeki biron yani momkene az das dade bashamesh?

  105. man hamin ja montazere javab hasam kheli mamnon vaghan matalebeton kheli khob bod

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 17ام, 1391 2:37 ق.ظ:

   نمیدونم عزیزم. حتما به پزشک ماما جهت معاینه برو

  106. سلام خسته نباشید.
   میشه درباره پرده نوع هلالی توضیح بدید هیچ سایتی توضیحی نداده دربارش.ممنونم

  107. سلام. ممنون از اطلاعات خوبی که گذاشتید. یه سوال داشتم. آیا این درسته که از مقدار درد قاعدگی میشه فهمید که تقریبا نوع سوراخ های پرده چجوریه و موقع اولین نزدیکی چقدر درد داره؟ خودم موقع خونریزی قاعدگی درد کمی دارم این ممکنه معنیش این باشه که درد پاره شدن پرده هم کم باشه؟؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 23ام, 1391 1:36 ق.ظ:

   با سلام.
   نوع پرده اصلا ربطی به درد قاعدگی نداره

  108. من 3 سال پیش رابطه داشتم با دوست پسرم حدودا 4 بار انگشت میانه اش رو به داخل آلتم برد ولی خون نیومد..
   بار آخرسر آلتش رو به داخل خواست ببره چون دردم آومد عقب کشید بعد نیم ساعت یه خون روشن اومد به دکتر رفتم گفتن پرده ام اسیب دیده…
   3 سال گذشت و چند روز پیش دوست پسرم با انگشتاش آلتم رو مالوند…بعد 15 دقیقه یه لخته خون امد یه قطره حالا 3 روز هر روز 1 یا 2 قطره خون غلیظ میاد
   آیا پرده ام آسیب دیده؟
   چی کار کنم؟
   کمکم کنید میخوام خود کشی کنم تو رو خدا بگین چی شده؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 23ام, 1391 1:30 ق.ظ:

   سلام دوست عزیز. اگر همون سه سال پیش پرده شما آسیب دیده باشه دیگه به حالت اول برنمیگرده .ولی احتمال داره که هنوز پردت به طور کامل از بین نرفته باشه. بهتره که دوباره به پزشک مراجعه کنی ولی در هرصورت این دلیلی نمیشه که بخوای به فکر خودکشی بیوفتی.

  109. بسیارعالی . واقعا مایه ی تاسفه برای اکثرمردم جامعه ی ما که خون دیدن یا ندیدن پرده بکارت را به معنای باکر ه گی میدانن.

  110. سلام ببخشید من ی سوال داشتم.من الان17سالمه و یا8سال داشتم ک بادوچرخه خوردم زمین و التم درد گرفت و کمتراز یک قطره خون دیدم ایا پرده ام اسیب دیده؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 26ام, 1391 2:52 ب.ظ:

   سلام. ممکنه آسیب دیده باشه باید حتما به دکتر نشون بدید.

  111. یه خانم چطور میتونه متوجه بشه که پرده داره یا ندارد میشه دیدش؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 26ام, 1391 2:53 ب.ظ:

   درود
   باید پزشک معاینه کنه

  112. باسلام

   چون خیلی حساس بودم و کنجکاو خودم به صورت خیلی آروم و بدون فشار میخواستم پرده رو ببینم
   اما اصلا فشارندادم که باز بشه و تااونجایی که دیدم و باتوجه به توضیحات شما ظاهرا پرده بسته با 1 سوراخ خیلی خیلی ریزه آیا از نوع همون بسته باسوراخ کوچیکه است؟چون تنهاچیزی که دیده شد1سطح گوشتی صاف بود
   ممنوم میشم جواب بدید

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 29ام, 1391 1:15 ق.ظ:

   سلام پریسا جان. من که دکتر نیستم که تشخیص بدم فقط از روی عکس میتونی تقریبا بفهمی که کدوم نوع هستی. البته اگه بتونی درست تشخیص بدی

  113. سلام، ممنون از مطالبه سودمندتون، من یه بار انگشته وسطمو داخله واژنم کردم ، یه کم دردم اومد سریع دستمو اوردم بیرون، یه هفته ی بعد یه خونه کمرنگی اومد با یه سوزشه کم، رفتم دکتر گفت پردت یه سوراخه بزرگ داره ولی سالمه،اسمشوگفت حلقوی نامنظم،میخوام ببینم ممکنه بعد از ازدواج ازم دیگه خون نیاد؟ چون تو مطالبتون خوندم که پرده ی ارتجاعیه که اصلن خون نمیاد؟یه سواله دیگه هم اینه که من یه بار کیست دفع کردم ممکنه اون سوراخ ایجاد کرده باشه یا انگشتم؟؟
   ممنون میشم اگه جوابمو بدید

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 29ام, 1391 1:11 ق.ظ:

   درود
   خون هفته بعد شما مربوط به پارگی بکارت نبوده. اگه دکتر تشخیص دادن حلقوی هست که خونی نخواهد آمد.
   کیست مگه از واژن دفع میشه ؟!! اینو دیگه نشنیده بودم

  114. سلام
   میخواستم بگم من به را حتی بکارت خودم رو دیدم چون زیاد در عمق نبود
   اما میخواستم بپرسم چرا من نمیتونم تشخیص بدم که بکارت من از چه نوعیه؟
   حتی بااستفاده از عکسا هم نتونستم…
   یه سوال دیگه این که بکارت واقعا همونطور که تو عکس هست انقدر صاف وبدون خط وخشه ؟اخه اینی که من دیدم یه قسمت کاملا گوشتی بود!!!!!

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 30ام, 1391 12:02 ب.ظ:

   سلام.
   دوستان عزیز ، خانم های گل پارسی، لطفا به جای اینکه خودتون رو اذیت کنید و نگران کنید یبار برید دکتر و اجازه بدید معاینتون کنه و نوع بکارتتون رو بهتون بگه. فاطمه جان اگه واست نوعش مهمه حتما اینکارو بکن. مرسی

  115. اگه بکارت آسیب دیده باشه چه تغییراتی تو شکلش به وجود میاد خواهشا جواب بدین؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 29ام, 1391 1:16 ق.ظ:

   سلام. شما باید به پزشک مراجعه کنید که دقیق معاینه کنه و نوعش رو بهتون بگه. سخته که خودتون بخواید تشخیص بدید

   تارا پاسخ در تاريخ بهمن 29ام, 1391 3:14 ب.ظ:

   باسلام
   من دختری هستم 31ساله که پنج سال پیش عقدکردم ودوماه پیش به دلیل مشکلات خانوادگی ازهم جداشدیم من ونامزدم رابطه خوبی باهم داشتیم وچندین باررابطه دخول داشتیم امابه بکارتم آسیب نرسیده چون هیچوقت دردی احساس نکردم یاخونی ندیدم وبارها توآینه نگاهش کردم وپرده م سالم بوده اماخیلی عقبه ویه سوراخ کوچک وسطش داره .خواستم راهنماییم کنیدکه آیابخوام ازدواج مججددکنم مشخصه که قبلا کاری کردمه یابنظرتون پردم آسیب دیده؟لطفاکمکم کنیدهرشب کابوس میبینم

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 30ام, 1391 12:00 ب.ظ:

   درود
   حتما به پزشک زنان جهت معاینه مراجعه کنید.

  116. سلام، دکتر به من گفت پرده شما حلقوی ارتجاعی است.میخاستم کاملو واضح و قابل فهم واسم توضیح بدید ممنون میشم.من میخام بدونم اگر…. داشته باشم تغییری توش پیش میاد؟چه تغییری .میشه لطف کنید کامل ج بدید

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 30ام, 1391 11:47 ق.ظ:

   درود
   بله تغییراتی بوجود میاد که البته بیشتر پزشکی قانونی قادر به تشخیص آن خواهد بود.

  117. سلام دکتر من چند ماهه که با نامزدم از…….میکنیم ولی دخول به طور کامل انجام نمیشه .نوعه پرده ی من هم حلقوی ارتجاعی است .میخاستم ازتون بپرسم اگر دخول به طور کامل انجام بشه پرده ی من پاره میشه ؟یا تغییری(تغییرشو دکتر میفهمه یا نه ؟) توش بعدا به وجود میاد با توجه به نوع پردم؟
   خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید.
   در ضمن ممنون از سایته بسیار خوبتوووووووووون

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 1ام, 1391 4:20 ب.ظ:

   درود
   تغییر که حتما بوجود میاد و دکتر با معاینه میتونه این تشخیص رو بده که رابطه برقرار شده.

  118. باسلام
   خسته نباشید

   م پاسخ در تاريخ اسفند 10ام, 1391 9:45 ق.ظ:

   باسلام ودرودبرشما

  119. سلام مطالبتون واقعا بی نظیره ولی یه سوال ماخانمها باید از کجا بفهمیم که همسرآینده مون واقعا پسر بوده ما چی جوری مچ اونارو بگیریم،من همیشه این سوال ازخودم میپرسم که چراآقایون میتونندقبل از ازدواج همه کارکنند ولی ماخانمها بعضی مواقع به کارهای نکردیمم مجازات میشیم

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 7ام, 1391 5:39 ب.ظ:

   درود
   این سوال واسه همه هست اما متاسفانه هیچ راهی وجود نداره که بفهمیم آقایون قبلا رابطه جنسی داشتن یا خیر

   پرندیس پاسخ در تاريخ اسفند 9ام, 1391 2:45 ب.ظ:

   عزیزم این دیگه تشخیص نمی خواد !!!!!!! حاضرم قسم بخورم برات که هییییییییییچ شوهری وجود نداره
   و نخواهد داشت که کاری قبلا نکرده باشه! پس با اعتماد به نفس کامل بزن این و تو سرش

   رسول پاسخ در تاريخ اسفند 30ام, 1391 1:03 ق.ظ:

   خواهش میکنم قسم نخورید و تهمت بیجانزنیدهمه پسرها اینطوری نیستندمثل خود من که تا حالا با توکل به خدا تا حالا که 29سالمه هنوز دست به هیچ گناهی نزدم به دختر های گل هم توصیه میکنم به خدا توکل داشته باشند و یه خورده توقعاتشان را پایین بیارند وازدواج بکنندو خدای نکرده به خاطر چند لحظه لذت به گناه نیوفتیم

  120. با سلام. آیا احتمال حاملگی با کاندوم وجود دارد؟؟؟؟ لطفا شفاف سازی کنین. مرسی

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 7ام, 1391 5:37 ب.ظ:

   درود
   اگه کاندوم مشکلی نداشته باشه(پاره نباشه ،سوراخ نباشه) بارداری اتفاق نمی افته

  121. با سلام پرده بکارت یکی از مشکلات جدی دختران محسوب میشه و دختری که پرده نداشته باشه مشکلات جدی ناموسی براش پیش میاد ولی چرا برای مردان هیچ راه شناسای نیست که قبلا این کار و کردن یا نه و فقط حق زن ضایع میشه

  122. باسلام من 2سال پیش رفتم پیش یک ماما پرده ی بکارتمرو معاینه کرد وگفتش سالمه اما چن تا خراش خیلی جزیی داره از اونموقع فقط خودخوری کردم که خدانکرده نکنه پرده ام پاره باشه

  123. خب عزیزم اونا مردنو ما زنیم اونا هر کار دلشون میخواد میکنن ولی ماها نه خیلی ظلمه نه؟؟؟؟

  124. یه پرده هایی اگه لبه ی واژون باشه چی؟اونم نشونه ی پارگیه؟لطفا به ایمیلم جواب ندید

  125. تو رو خدا جوابمو بدید من میخوام مطمئن شم اگه نداشته باشم راهی جز خودکشی برام نمیمونه.

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 13ام, 1391 2:22 ق.ظ:

   سلام خانم عزیز.
   واسه سوالی که پرسیدید باید بگم که اگه پرده ارتجاعی باشه هرکسی نمیتونه تشخیص بده که قبلا رابطه داشتید. سعی کنید دیگه اینکارو نکنید چون باهربار نزدیکی واژن بیشتر باز میشه.

  126. سلام من حدود 6ماهه ازدواج کردم.اما متاسفانه وقتی با شوهرم نزدیکی میکنم اصلا پردم پاره نمیشه ولی واسه ورودش احساس درد میکنم.شوهرم بخاطر وجود پرده کلندوم نمیزاره تا الان هم باردار نشدم.پرده هم تو اخر و بهش نمیرسه ازجراحی هم میترسم…بایدچیکارکنم؟؟؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 13ام, 1391 2:23 ق.ظ:

   سلام. حتما به پزشک مراجعه کن تا مشکل رو تشخیص بده

  127. من خودم خودمو با آینه معاینه کردم و هیچ سوراخی ندیدم، یه تیکه گوشت روی سطحشو گرفته بود و چیزی دیگه معلوم نبود. البته یه لخته کوچولوی خونی روی اون هم بود.
   از طرفی، قاعدگی من خیلی عادیه! یعنی نمیتونه “پرده بکارت بسته با سوراخ ریز” باشه! من اشتباه میکنم یا واقعا این چیزی که دیدم درسته؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 13ام, 1391 2:25 ق.ظ:

   سلام ستاره
   خانمی اینطوری که نمیشه تشخیص بدی. باید بری پیش متخصص و ایشون معاینه کنه. نوع پرده بکارت ربطی به قاعدگی نداره.

  128. ba arze slm o khaste nabashid
   man 20 sal daram o 1sali hast ke bekaratam ro ba asare nazdiki az dast dadam alan 5mahe ke aghdam vali be khatere arosim raftam pishe ye mama va tarmime bekaratamo anjam dadam
   alan man mikhastam bebinam har kasi mitone in tarmim ro anjam bede?
   aya hatman shabe arosim khon rizi daram ya na?

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 13ام, 1391 3:53 ب.ظ:

   درود
   تا اونجایی که من اطلاع دارم ،بعد از انجام جراحی باید خیلی مراقب باشید چون ممکنه با یه فشار کوچیک دوباره پرده پاره بشه یا حتی اگه زیاد پاها رو باز کنید. اگه مشکلی پیش نیاد باید بعد از نزدیکی خونریزی داشته باشی
   هرکس که نه باید اینکار زیرنظر پزشک باشه

  129. سلام من زیاد میرقصم یعنی این باعث میشه که پردم پاره بشه؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 14ام, 1391 2:30 ق.ظ:

   سلام. خیر

  130. باسلام منیک سالی است که عقدکردم اوایل ازنوع پرده ام خبرنداشتم ولی یک ماه پیش که رفتم دکترگفت ارتجاعیه ودوجاش آسیب دیده . الان بانامزدم رابطه دارم می خواستم بپرسم 1.آیا آسیب پرده بکارت ارتجاعی قابل ترمیم هس؟2.آیا برای همیشه پاره میشه یااثراتی ازاون باقی می مونه ؟لطفا جواب منوسریع تربدهید .ممنون

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 15ام, 1391 1:38 ب.ظ:

   درود
   در پرده بکارت ارتجاعی خونریزی اتفاق نمی افته. آسیب قابل ترمیم هست اما فکر نمیکنم نیازی به این کار باشه وقتیکه پرده از نوع ارتجاعی باشه و با نامزدتون هم رابطه برقرار کردید دیگه چه نیازی به ترمیم دارید؟
   وقتی پرده ای آسیب ببینه در صورتیکه در سن پایین (کودکی)این اتفاق بیوفته امکان اینکه خودبه خود ترمیم بشه و جوش بخوره وجود داره ولی در بزرگسالی این اتفاق نمی افته

  131. ببخشیدمیشه چندتصویرازپرده بکارت ارتجاعی برایم بفرستید؟ هرچه گشتم نیافتم

  132. با سلام و تشکر فراوان واقعا سایتتون عالی بود و طالبتونم کامل و بی نقص

  133. با سلام میخوام بدونم در چه مواردی از دختر باکره که نزدیکی اول اوست خون خارج نمیشود

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 16ام, 1391 3:28 ب.ظ:

   درود
   در صورتیکه نوع پرده بکارت اون ارتجاعی باشه یا اینکه قبلا بر اثرحادثه بکارت اون از بین رفته باشه

  134. salam va dorod b shoma .emroz pardeye bekaratamo tarmim kardam ama b dalile reshteye varzeshi k daram (voosho)mitarsam dar asare varzesh asib bebine ya baz beshe aya mishe begin chikar konam ?bayad varzeshamo tark konam ya na mitonam edame bedam?mamnon

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 17ام, 1391 5:04 ب.ظ:

   درود
   با پزشکتون مشورت میکردی ایشون بهتر میدونن. ولی تا اونجایی که میدونم نباید ورزش های سنگین انجام بدید یا ورزشهای رزمی که پاها معمولا خیلی باز میشه. بهتره که مراقب باشید.

  135. اگه از پشت زیاد رابطه داشته باشیم ممکنه پرده ی بکارت آسیب ببینه؟؟؟من 18سالمه با……رابطه داشتم اصلا حواسش نبود و…..از جلو رفت آیا در این صورتم ممکنه پاره شه؟؟؟

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 19ام, 1391 12:24 ق.ظ:

   درود
   بله به احتمال زیاد آسیب دیده.

   وحید پاسخ در تاريخ اسفند 24ام, 1391 4:17 ب.ظ:

   سلام ملیکای عزیز نکن ازین کارای خطرناک. ممکنه پاره بشه. واسه من اتفاق افتاده

  136. slam va khaste nabashid par de konkerei shamele che pardei mishe?

   shiva پاسخ در تاريخ اسفند 22ام, 1391 5:16 ب.ظ:

   slm mishe lotfan javabe manam bedid?

  137. ممنون از معلومات خوب تان ببخشید اگر عدم رضایت به دلیل کوچک بودن آلت تناسلی باشد چه راه هایی را پیشنهاد می کنید. آلت شوهرم 16 سانتی متر است و در حالی که دیگران می گویند از شوهراشان 20 تا 22 سانتی متر است از این رو وقتی می خوام به ارگاسم برسم احساس می کنم آلتش کوچک است و نمی تواند مرا ارضا کند

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 20ام, 1391 8:18 ب.ظ:

   فکر نمیکنم اونقدرا کوچیک باشه که باعث بشه به ارگاسم نرسید. میتونید پوزیشن های دیگه رو امتحان کنید

   ali پاسخ در تاريخ اسفند 20ام, 1391 9:33 ب.ظ:

   ba reza honarmand moafegham shadid

  138. آیا پرده بکارت ارتجاعی زیاد است ؟ هنگام دخول آیا تنگ است ؟ در صورت پارگی خون از آن می آید ؟

  139. سلام. مطالبتون خوبه. میخوام بدونم چطور میشه فهمید دختری قبلا نزدیکی داشته یا نه؟

  140. ممنون از زحمات و راهنماییتون.فقط برای عکسهای واژن ها به ترتیب نام های یاد شده در زیرشان، شماره گذاری کنید تا از این حالت گنگ درآید.ممنون.

  141. man ba namzadam nazdiki kardam vali az pardam khoon neyoomad aya hatman bayad khoon biyad mamnoon az sayte khoobetoon

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ فروردین 3ام, 1392 2:35 ب.ظ:

   درود
   بعضی از پرده های بدون خونریزی برداشته می شن. حتما نباید خونریزی اتفاق بیوفته

  142. سلام

   من 5ساله ازدواج کردم
   شوهرم همش میگه رحمم خیلی گشاد شده راهی هستش که بخوام ترمیم کنم تنگ بشه

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ فروردین 4ام, 1392 11:55 ق.ظ:

   درود
   بله جراحی زیبایی جهت ترمیم وجود داره

  دیدگاه ها مسدود شده اند .