آیا احتمال بارداری هست؟

1- این تاپیک مخصوص افرادی است که تصمیم به بارداری ندارند.
2 – این راهنما مربوط به کسانی است منی (پیشاب) مرد با آلت تناسلی زن تماس پیدا کرده است. مثلا:
 • از روی شلوار بارداری رخ نمی دهد!!!!
 • اگر هر دو نفر لباس زیر به تن داشته باشند بارداری رخ نمی دهد!
 • با خوردن منی بارداری رخ نمی دهد!

3 – رابطه مقعدی باعث وقوع بارداری نمی شود. اگر منی در خارج از بدن تخلیه شده و شک دارید که آیا با آلت تناسلی تماس یافته است – در صورتی که در زمانهای پرخطر قرار دارید – از روش اورژانسی استفاده کنید

4 – پرده بکارت مانع وقوع بارداری نیست.

5 – پیشاب مرد ممکن است حاوی اسپرم باشد، پس هرگونه تماس آلت تناسلی مرد و زن در زمان پرخطر احتمال بارداری را بالاتر می برد.

6 – منظم یا نامنظم بوده دوره های قاعدگی در پیش بینی احتمال بارداری مهم است بدین معنی که دوره های منظم قابل پیش بینی هستند ولی در دوره های نامنظم نمی توان پیش بینی انجام داد.

7 – اگر دوره های نامنظم دارید، هر احتمالی وجود دارد؛ در این صورت اگر رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید حتما از روش جلوگیری اورژانسی استفاده کنید.

8 – رابطه جنسی در زمان پرخطر (زمان تخمک گذاری) باعث وقوع بارداری می شود و در زمانهای دیگر این احتمال کمتر است.

9 – زمان پر خطر در دوره قاعدگی- در فردی سالم با قاعدگی منظم 28 روزه – بین روزهای 11 تا 17 می باشد یعنی اگر در این روزها نزدیکی محافظت نشده داشتید، احتمال بارداری زیاد است.

10 – به طور معمول اگر فردی قاعدگی تقریبا منظم دارد می تواند با کم کردن عدد 11 از بلندترین دوره قاعدگی و عدد 18 از کوتاه ترین آن، دوره پر خطر (زمان تخمک گذاری) را مشخص کند مثلا اگر فردی دارای بلندترین د وره 32 روزه و کوتاه ترین دوره 28 روزه باشد ، دوره پر خطر وی از روز 10 تا روز 21 خواهد بود. (مبنای روزها از زمان اولین روز وقوع خونریزی محاسبه می شود).

11 – منی (پیشاب) مرد به هیچ وجه نباید با آلت تناسلی زن برخورد کند، هرگونه تماس منی باعث بالا رفتن احتمال بارداری می شود یعنی رابطه سطحی! و عمقی ندارد و نباید تماسی بین آلت مرد و زن برقرار شود.

12 – به طور معمول در یک فرد سالم با قاعدگی منظم، رابطه جنسی در دوران قاعدگی باعث بارداری نمی شود. ولی انجام رابطه جنسی در این دوران توصیه نمی شود.

13 – اسپرم در محیط بیرون از بدن حدود نیم تا 4 ساعت زنده می ماند ، پس اگر آلت زن با هر شی آلوده به اسپرم طی این مدت (نیم تا 4 ساعت بعد از خروج از بدن) تماس یابد، احتمال بارداری وجود دارد.

14 – کیتهای تشخیص بارداری از طریق ادرار (بیبی چک) نتایج نسبتا مطمئنی دارند (بولی ممکن است با توجه به شرایط نتایج مثبت و منفی کاذب ارائه کنند پس قطعی ترین آزمون برای تشخیص بارداری اندازه گیری میزان بتا اچ سی جی (BhCG) خون است که در این مورد قطعی ترین زمان بین 7 تا 10 روز پس از عدم وقوع خونریزی در زمان معین است.

15 – اگر زمان خونریزی شما بیش از 7 تا 10 روز عقب افتاد نیاز به بررسی بیشتر دارد یعنی ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی ، استرس و … زمان خونریزی چند روزی (کمتر از 7 تا 10 روز) تغییر کند.

16- داشتن علایم احتمالی بارداری  به معنی وقوع بارداری نیست و تنها آزمون قطعی، آزمایش خون است.

17 – سعی کنید رابطه جنسی را با توجه به زمان پرخطر (زمان تخمک گذاری) تنظیم کنید ولی اگر در روزهای پرخطر رابطه جنسی داشتید از روشهای جلوگیری از بارداری (کاندوم، قرص و …) استفاده نمایید. استفاده صحیح از کاندوم و قرص و… روشهایی کاملا کارا برای جلوگیری از بارداری می باشند. در صورت پارگی کاندوم حین رابطه جنسی از روش اورژانسی استفاده کنید. اگر از این روشها اطلاعی نداشتید و بعد از رابطه متوجه این روشها شده اید تا 72 ساعت از زمان رابطه جنسی فرصت دارید تا از روش اورژانسی استفاده کنید (بین 72 تا حداکثر 120 ساعت هم می توان این روش را انجام داد ولی با کارایی کمتر). پس هر چه زودتر از این روش استفاده کنید کارایی بالاتری خواهید داشت.

18 – روش دیگر استفاده از IUD طی 10 روز از زمان رابطه جنسی محافظت نشده است.

19 – اگر روش اورژانسی به درستی و طبق راهنمای توصیه شده انجام شود با احتمال 98-99 درصد بارداری نخواهید شد ولی پس از استفاده از روش اورژانسی ممکن است زمان خونریزی بعدی شما با اختلال روبرو شود (20% زودتر – 10% دیرتر) که طبیعی است و جای نگرانی ندارد.
– در هر دوره قاعدگی فقط یک بار می توان روش اورژانسی را انجام داد به عبارت دیگر استفاده از این روش برای درازمدت توصیه نمیشود و با تغییرات شدید هورمونی مواجه خواهید شد.
– اگر روش اورژانسی را درست انجام ندهید یا از هر روش غیر علمی دیگری برای جلوگیری اورژانسی استفاده کنید (مثلا شستشو آلت تناسلی و واژن با استفاده از سرکه!، مواد قلیایی، آب و …)، احتمال بارداری وجود خواهد داشت، اگر در بازه زمانی گفته شده در بالا قرار دارید (72 ساعت تا حداکثر 120 ساعت از رابطه نگذشته است)؛ دوباره روش اورژانسی را طبق راهنما اجرا کنید.

20 – اگر بعد از یک رابطه جنسی در هر زمانی، زن پریود شود (خونریزی همانند دوره های قبلی در وی رخ دهد) به معنی عدم بارداری است.

21 – اگر هیچ یک از موارد بالا در شما صدق نمی کند با یک متخصص در این مورد مشورت کنید.

دانلود کتاب های مفید

محصولات بانوی پارسی
 • پکیج طلایی بانوی پارسی
 • پکیج آموزش ایروبیک
 • بستن پنجره
  تبلیغات
  //-->

  109 دیدگاه برای “آیا احتمال بارداری هست؟

  1. salam lotfan ravesh orjansi ro tozih bedin chie aslan
   kheili mamnon

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 18ام, 1391 9:02 ب.ظ:

   با سلام. در منوی زناشوئی در پست روش های جلوگیری از بارداری همه روش ها به همراه روش اورژانسی بطور کامل شرح داده شده.

   [پاسخ]

  2. با سلام خواهشمندم مسایل شرعی را نیز مد نظر قرار دهید.در جایی از سایت شما خواندم که نوشته شده بود با خوردن منی بارداری رخ نمیدهد ولی اصلا هیچ گونه توضیحی در مورد این کار که از نظر شرعی حرام است بیان نشده بود.

   [پاسخ]

  3. خانمم مدتی است که پریود نشده است
   بی بی چک هم گرفتیم ولی منفی نشون میده
   به دکتر هم مراجعه کردیم ولی فقط آمپول داد که زدیم ولی چند روزه که می گذره ولی خبری نیست

   [پاسخ]

  4. با سلام
   من یک سوال دارم که خیلی هم استرس به من وارد کرده، توی اینترنت جستجو کردم، دیدم شما لطف میکنید و به سوالات پاسخ میدهید.
   خواهش میکنم از شما این سوال من را جواب بدین..
   من 25 سشلمه و چند ماهه نامزد کردم، متاسفانه خانواده نامزدم خیلی روی مسئله بکارت حساس هستند.
   من چند بار با نامزدم رابطه داشتم، اما خیلی حساب شده و دقیق، به این ترتیب که ایشان آلت خودشون از روی لباس به آلت من میمالیدن، البته من لباس زیر داشتم ولی ایشون نداشتن.. هیچ گونه دخول یا تماس مستقیم ایجاد نشد و رابطه ما به این صورت بود که هر دو ما ایستاده بودیم؛ ازایشان پیشاب خرج شد و هنگام انزال، ایشان آلت خود را برداشتند. ایشان عقیده دارند که چون هر دوی ما ایستاده بودیم، هیچ خطر حاملگی وجود نداره. البته من هنوز دختر هستم، ولی دارم از استرس دیوونه میشم، میترسم اسپروم از بدنشان وارد بدنم شده باشد، میشه بیزحمت جواب منو بدین؟ باز هم تاکید میکنم که هر دوی ما در حالت ایستاده بودیم و من لباس زیر تنم بوده است.
   ممنونم از لطفتون
   خدا نگهدار

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ آبان 8ام, 1391 1:23 ق.ظ:

   درود
   بنده هیچ تخصصی در این زمینه ندارم و تنها با خواندن مقاله هایی در این زمینه اطلاعاتی کسب کردم .تا جایی که بتونم جواب سوال ها رو میدم اما بازم میگم من تخصصی ندارم و بهتره این سوالات رو از پزشک متخصص بپرسید.
   گاهی بدون دخول و فقط با ریختن کمی از مایع منی روی آلت خانم ها ممکنه بارداری اتفاق بیوفته و حتی در مواردی بدون اینکه پرده بکارت از بین بره ! چون پرده بکارت کاملا بسته نیست و امکان دارد با کمترین مایع این اتفاق بیوفته.
   از این نظر که ایستاده باشید یا خوابیده رو من نمیدونم ولی اگه مستقیما روی واژن شما نریخته و یا لباس زیر خیس نشده که به واژن شما برسد امکان اینکه حامله باشید وجود نداره.
   میتونید برای اطمینان از داروخانه تست حاملگی بگیرید و خودتون توی خونه انجام بدید.

   [پاسخ]

  5. میشه جواب سوالم رو سریع بدید که اگه قراره روش اورژانسی انجام بدم وقتش نگذره.ممنون.

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ آبان 29ام, 1391 3:38 ب.ظ:

   سلام. در این مورد اطلاعی ندارم حتما به پزشک مراجعه کنید. تست حاملگی رو از داروخانه تهیه کن و خودت انجام بده.

   [پاسخ]

  6. ببخشید اگر دختر بعد از رابطه جنسی که با پسر داشته در ماه اول سر موقع پریود بشه بازم احتمال حاملگی است.mr30

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ آذر 30ام, 1391 9:16 ب.ظ:

   سلام. نه نیست

   [پاسخ]

  7. با سلام
   من دختری هستم 24 ساله که حدود 6 ماهی هست که نامزد کردم
   نامزدم خیلی اصرار به ایجاد رابطه داشت
   چون هنوز در دوران نامزدی هستیم یه رابطه سطحی و بدون دخول رو تجربه کردیم که متاسفانه مقداری از منی روی آلت من ریخته شد ولی بلافاصله دو قرص اچ دی مصرف کردم و هفته بعد از رابطه عادت ماهانه شدم که حدود 4 روز طول کشید میخواستم بدونم آیا احتمال بارداری باز هم هست ؟؟؟؟

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ دی 8ام, 1391 3:55 ب.ظ:

   خیر. امکان بارداری نیست

   [پاسخ]

  8. با سلام
   من 27 سالمه و بعد از عقد به اصرار شوهرم باهاش رابطه جنسی برقرار کردم. هر ماه پریود میشدم البته پریودی من از نوع نامنظمه ولی میشد و این ماه پریودیم عجیب غریب بود. ده روز طول کشید و خونریزیش مقدارش خیلی کم شده بود و بعدش هم الان چهار روزه که هر روز مشکل دارم و مقداری خونریزی دارم و زیر شکمم هم درد می کنه به نظرتون من حامله هستم؟

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 4ام, 1391 3:10 ب.ظ:

   درود. اگه پریود شده باشید که قاعدتا نباید باردار باشید اما برای اطمینان با بیبی چک خودتون رو تست کنید.

   [پاسخ]

  9. یه سری سوال دیگه!! ببخشید می دونم پررویه اینقدر سوال می پرسم!!اما بخدا نمی دونم و تا حالا نرفتم دکتر!می ترسم حتی برم! منی که پریودیم نامنظمه امکان داره حامله بشم؟ بعدش من قبلا پریودیم منظم بود اما از وقتی رفتم خوابگاه نامنظم شد و البته توی سه سال این قضیه اتفاق افتاد و در طی همین سه سال من بیشتر از 12 کیلو وزن اضافه کردم! می خوام ببینم احتمال کیست هست؟ یا اینکه اضافه وزن و تغذیه نادرست علتش بوده؟دیگه سوال نمی پرسم باور کنید!! واقعا ممنونم ازتون

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ بهمن 5ام, 1391 12:43 ق.ظ:

   شاید کیست داشته باشید یا مقدار یکی از هورمونها نرمال نیست. حتما باید به پزشک مراجعه کنی تا آزمایش و سونو بنویسه. ولی نگران نباش اگه جوابتو ازدکتر بگیری به مشکلت پی میبری و اونو حل میکنی

   [پاسخ]

  10. سلام
   خسته نباشید
   من روز سه شنبه با نامزدم یه رابطه سطحی داشتم و هیچگونه دخول صورت نگرفت و منی هم با آلت من تماس نداشت ولی پیشابش به آلتم خورد
   آیا ممکنه حاملگی رخ بده خواهش میکنم سریع پاسخ بدین
   اگه ممکنه چطوری میتونم جلوگیری کنم

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 4ام, 1391 3:43 ب.ظ:

   سلام. خیر پیشاب سبب حاملگی نمیشه. اما جهت اطمینان از بیبی چک استفاده کنید.

   [پاسخ]

   پريا پاسخ در تاريخ فروردین 26ام, 1392 3:09 ق.ظ:

   سلام عزیزم اتفاقا پیش اب هم ممکنه حاوی اسپرم باشه جهت اطمینان تست بتا انجام دهید

   [پاسخ]

  11. ببخشید که هی سوال میپرسم اگه حامله شده باشم با توجه به مدت رمانی که گذشته (4روز) بازم میشه پیشگیری کرد؟؟

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اسفند 4ام, 1391 6:45 ب.ظ:

   پیشگیری قبل از برقراری رابطه میشه. البته میشه بعد از اون هم قرص بخوری اما بعد از 4روز نمیدونم ! من اطلاعات چندانی ندارم ولی میتونی برای اطمینان چندشب قرص ال دی بخور ولی حتما هرچه سریعتر بی بی چک از داروخانه تهیه کن و خودت میتونی آزمایش رو انجام بدی.

   [پاسخ]

  12. سلام میشه جواب منو بدیدمن تودوران شیردهی هستم عادت ماهانمم دیربه دیره امشب شب ۴عادتم بود که خونریزیم کم شده بود باشوهرم نزدیکی کردم احتمال حاملگیم هست جلوگیریم نکرد

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ فروردین 9ام, 1392 11:05 ب.ظ:

   درود
   بله احتمال حاملگی وجود داره حتی در دوران شیردهی. توصیه می شود از روش های جلوگیری استفاده شود.

   [پاسخ]

   مریم پاسخ در تاريخ آبان 15ام, 1393 7:20 ب.ظ:

   عزیزم خانومی ! دخول در واژن به هنگام عادت ماهیانه حرام هست !

   [پاسخ]

  13. سلام .من درنزدیکی زمان قاعدگی روز20 رابطه داشتم. آیا احتمال بروز حاملگی هست واز قرص های پیشگیری استفاده کنم.باتشکر

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ فروردین 17ام, 1392 12:44 ق.ظ:

   درود
   بله حتما از قرص پیشگیری استفاده کنید.

   [پاسخ]

  14. باسلام .ایا در روز اول یادوم بعداز پاکی از قاعدگی نیز باید جلوگیری کرد؟ با تشکر

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ فروردین 21ام, 1392 4:26 ب.ظ:

   درود
   در دوران قاعدگی هم بهتر است جلوگیری شود یا نزدیکی نباشد. ولی پس از پایان قاعدگی حتما برای پیشگیری باید اقدام کنید.

   [پاسخ]

  15. سلام از آخرین رابطه ام با نامزدم سه ماه میگذره تو این سه ماهم دوره های قاعدگیم مرتب و کامل بود ولی این ماه از زمان قاعدگیم دو روز گذشته.رابطه ب کاملی هم نداشتیم امکان بارداری هست…

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ فروردین 24ام, 1392 2:05 ق.ظ:

   سلام
   سه ماه گذشته و شما پریود هم شدید پس دیگه باردار نیستید.

   [پاسخ]

  16. با سلام ببخشید من با نامزدم در صورتی که هر دو نشسته بودیم و ارتباط در حد آغوش و بوس بود امکان دارد منی ……… رفته باشد با توجه به اینکه سیکل من ۱-۱۱-۹۱ ..۳-۱۲-۹۱…۲۹-۱۱-۹۱ و این دفعه هم ۱۸-۱-۹۲ که آخرین بار ۴ روز بود آیا من حامله هستم علت دو بار پریود شدن چیست ؟مرسی

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ فروردین 25ام, 1392 1:52 ب.ظ:

   درود
   آیا دخول انجام شده؟ همیشه دوره ماهیانه چند روز طول میکشید؟

   [پاسخ]

   fatemehjamshidi پاسخ در تاريخ فروردین 25ام, 1392 2:03 ب.ظ:

   خیر دخولی انجام نشده ..دوره ماهیانه 6 روز طول می کشید ..آیا در این زمان یعنی 17 فروردین زمان
   تخمک گذاری بوده است ؟؟دلیل این دو بار پریود شدن چیست ؟

   [پاسخ]

  17. با سلام.اگر بعد از رابطه جنسی مشکوک با مصرف قرص پریود بشیم امکان حاملگی وجود داره؟تا جای که من مطالعه کردم (ظاهرا) نباید چنین اتفاقی بیافته؟من 1قرص اورژانس 1شنبه مصرف کردم و 12 ساعت بعد بجای دومی HD رو مرتب مصرف کردم که تا 5شنبه و دیگه قرص نخوردم که شنبه هم پریود شدم و 7 روز هم طول کشید.

   [پاسخ]

  18. سلام.من 25 سالمه و 2روز بعد از تموم شدن دوره ماهانه با نامزدم رابطه برقرار کردم اما دخول انجام نشده فقط الت هامون برخورد داشت ایا احتمال حاملگی هست یا نه؟ تورو خدا زودتر جواب بدید خیلی نگرانم :(

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 4ام, 1392 12:09 ب.ظ:

   درود
   درصورتیکه منی به آلت شما برخورد داشته باشد احتمال حاملگی کم است اما ممکن است. برای اطمینان تست بارداری انجام بدید.

   [پاسخ]

  19. سلام ممنون که جواب سوالا رو میدید
   من حدود 3 ماهه عقد کردم حدود 20 روز پیش باهمسرم فقط در حد بوسه و مالش بود اون هم با لباس
   من پریودی خیلی نا منظمی دارم و چون مدتیه تیروئید کم کار هم دارم خیلی بد و نامنظم پریود میشم و همیشه برای اینکه پریود بشم یکی دوروز قرص جلوگیری مصرف میکنم و بعد از یه هفته پریود میشم ولی این بار حتی بعد از یه هفته ام پریود نشدم
   وای دارم از ترس میمیرم …چون واقعا نزدیکی نداشتیم و من بخاطر احتیاط حتی نذاشتم لباس در بیاریم
   علت این پریود نشدنم چیه ؟
   تروخدا جوابمو بدید
   حتی جرات ندارم بی بی چک بگیرم

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 4ام, 1392 12:05 ب.ظ:

   درود
   با خیال راحت بی بی چک استفاده کنید چون احتمال بارداری شما 1 در 1000

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 4ام, 1392 12:06 ب.ظ:

   درود
   باخیال راحت از بی بی چک استفاده کنید. شما نمیتونید باردار باشید فقط برای اینکه خیالت راحت بشه.

   [پاسخ]

  20. سلام. روز 26 رابطه داشتم و روز 27 پریود شدم. مطمئنا دلیل بر عدم بارداریه؟ خیلی استرس دارم خواهشا زود جواب بدین

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 7ام, 1392 5:31 ب.ظ:

   درود
   درصورتیکه تاریخ پردیودی در ماه های قبل 27 ام یا همین حدود بوده نشان دهنده عدم بارداری می باشد.

   [پاسخ]

  21. سلام. چقدر خوبه که سریع به سوالات جواب میدید.
   من در شهری زندگی میکنم که خیلی حساس هستند که دختر در دوران عقد باردار نشه. من الان عقد هستم و هفته قبل، دو روز بعد از اتمام پریودم، با همسرم رابطه داشتم. البته به این صورت که فقط آلتهامون………. هنوز منی از ایشون خارج نشده بود… اما من چیزی حس نکردم. آیا ممکنه من باردار شده باشم؟ با توجه به اینکه سینه هام خیلی درد میکنه. و گاهی زیر شکمم درد میگیره.
   تو رو خدا زود بهم جواب بدین. ممنون

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 16ام, 1392 1:00 ق.ظ:

   سلام
   از پیش آب مرد هم ممکنه بارداری اتفاق بیوفته. حتما بیبی چک رو از داروخانه تهیه کنید و در اسرع و آزمایش بدید.

   [پاسخ]

  22. سلام من حدود 1 هفته پیش با نامزدم رابطه داشتم کامل ولی نمیدونم چیزی …..اصلا و 3 روز بعد 2 قرص LD خوردم و تا 4 روز صبر کردم و دوباره 2 دیگه خوردم تا دیپریود نشدم ولی دائما حالت تهوع دارم بی بی وچکم چک کردم خبری نبود یعنی حاملم؟ میترسم؟

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 17ام, 1392 2:50 ق.ظ:

   سلام
   خانم این طرز استفاده از قرص LD اصلا درست نیست. اینطور به بدنتون آسیب میرسه و میتونه خطرناک باشه و باعث خونریزی بشه. حتما آزمایش بدهید.

   [پاسخ]

  23. سلام
   من حدود 3 هفته پیش با نامزدم رابطه داشتم در حد خوردنه آلتامون به هم.اما…………..من روز پریدم10 یا 11 هر ماه شروع میشه و مرتب هست روزی ام که با هم رابطه داشتیم دهم ماه بود و من 12 پرید شدم به مدت 7 روز اما بعد از 10 روز دچار لکه بینی شدم آیا احتمال حاملگی هست.
   ممنون میشم زود جوابمو بدید خیلی نگرانم.

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ خرداد 3ام, 1392 2:35 ب.ظ:

   درود
   خیر احتمال باردار ی وجود ندارد.

   [پاسخ]

  24. با سلام.3روز پس از تمام شدن پریودیه نامزدم نزدیکی داشتیم.با کاندوم.اما هنگام ارتباط از مقعد کاندوم پاره شد.از ترس اینکه پیشاب با واژن برخورد کرده از روش اورژانسی به طور صحیح استفاده کردیم.الان 4 روز میگذره از روزی که روش اورژانسی استفاده کردیم اما کماکان از پریودی خبری نیست.احتمال حاملگی وجود داره؟؟؟ اگه وجود داره کی با آزمایش خون معلوم میشه؟؟؟ با تشکر

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ خرداد 9ام, 1392 1:05 ق.ظ:

   سلام
   پس از استفاده از روش اورژانسی ممکنه تاریخ پریودی تغییر کنه و ممکنه که این اتفاق نیوفته. این دلیل بر بارداری نیست. ولی میتونید برای اطمینان آزمایش خون رو انجام بدید.

   [پاسخ]

  25. سلام
   من هر وقت با نامزدم نزدیکی میکنم زیر شکمش درد میگیره هنگام نزدیکی و بعدش داخل واژن احساس سوزش میکنه البته نزدیکی ما سطحیه چون پرده داره میخواستم زحمت بکشید بگید دلیلش چیه؟سوال بعدیم اینه بی بی چک بعد از چند روز جواب میده؟ممنون

   [پاسخ]

  26. باسلام.من ماه گذشته دوروز بعد از اتمام پریودم با نامزدم رابطه داشتم البته درحد ………… من لباس زیر به تن داشتم ولی ایشون نه که مقداری ا…………… من 24ساعت بعد ازروش اورزانسی استفاده کردم که ده روز بعد من به مدت سه روز ومقدار بسیارکم پریودشدم آیاامکان بارداری وجودداره توروخداجوابموبدین حتی جرات نمیکنم ازبی بی چک استفاده کنم

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ خرداد 13ام, 1392 12:50 ق.ظ:

   درود
   خیر امکان بارداری وجود نداره. پریودی شما به علت استفاده از روش اورژانسی است.

   [پاسخ]

  27. باسلام.من وهمسرم تقریبا یک هفته پیش با هم رایطه داشتیم ازهیچ روش پیشگیری هم استفاده نکردیم منی همسرم داخل واژنم ریخت ولی سریع باآب شستشو دادم وکمتراز24ساعت ازروش اورژانسی به طورصحیح استفاده کردم باتوجه به اینکه درزمان نزدیکی پریودم فقط چندروز بود که تمام شده بود ولی درعرض کمتراز10روز دوباره پریودشدم.آیااحتمال بارداری هست؟؟علت پریود پیش ازموعدم چیه؟؟

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ خرداد 13ام, 1392 12:48 ق.ظ:

   درود
   پریود شدن بی موقع شما پس از استفاده از روش اورژانسی به دلیل همین قرص است. اصلا نگران نباشید.

   [پاسخ]

  28. سلام.من و نامزدم 7 خرداد یک رابطه خیلی مختصر جنسی داشتیم.آلت هامون باهم تماس داشتند و قبل از ارضا هردومون رابطه تموم شد. همون شب یک مایع متمایل به شیری رنگ که بو هم نداشت از من خارج شد.تا چهار یا پنج روز بعد از اون صبح ها سرگیجه شدید و کمی حالت تهوع داشتم و دردی شبیه پریود گاهی میگرفتم. ولی 15 خرداد طبق نظم همیشگی پریودم پریود شدم و تمام حالت هام مثل ماه های گذشته و عادی بود. و دیگه خبری از سرگیجه و تهوع نیست.
   میخواستم ببینم آیا امکان باردار بودنم هست؟
   خیلی نگرانم.

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ خرداد 19ام, 1392 5:59 ب.ظ:

   سلام دوست عزیز. خیر زیرا شما پریود شدید. اصلا نگران نباشید و با خوردن میوه و مغزها خودتون رو تقویت کنید.

   [پاسخ]

   نیلوفر-آ پاسخ در تاريخ خرداد 19ام, 1392 8:48 ب.ظ:

   از پاسختون خیلی ممنونم.
   یک سوال دیگه هم داشتم.
   دیروز صبح پریودم تموم شد اما امروز غروب کمی خون ریزی داشتم.
   میخواستم ببینم علت خاصی داره؟ خیلی ممنونم.

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ خرداد 20ام, 1392 1:35 ق.ظ:

   احتمالا آخرای پریودیت بوده و هنوز کامل تموم نشده. فکر نمیکنم علت خاصی داشته باشه

  29. سلام ببخشید من با نامزدم رابطه داشتم …..خواسم بدونم احتمال بارداری من هست؟؟ و اینکه من هنوز پرده بکارت دارم…. خواهشا پاسخگو باشید-ممنون میشم….

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ تیر 1ام, 1392 12:38 ق.ظ:

   سلام
   لطفا مطلب بالا رو کامل بخونید. کسی با رابطه از عقب باردار نمیشه ! لطفا دیگه این سوال رو نپرسید !!

   [پاسخ]

  30. با سلام

   بنده 4 روز بعد از اتمام دوران پریودیم با نامزدم در حد تماس ………رابطه داشتیم ولی هیچ دخولی صورت نگرفت و پرده من هم کاملا سالم است ولی از هیچ روش اورژانسی استفاده نکردم

   آیا احتمال بارداری هست

   توروخدا وحشتناک میترسم

   دوران قاعدگی بنده 25-28 روزه است

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ تیر 3ام, 1392 12:46 ق.ظ:

   سلام
   اگر مایع منی با آلت شما هیچ تماسی نداشته امکان بارداری وجود ندارد. در غیر اینصورت حتما آزمایش انجام دهید چون در زمان پرخطر بوده اید.

   [پاسخ]

  31. سلام خواهش میکنم جواب بدین که خیلی استرس دارم.من روز 26 ماه پیش با دوستم رابطه داشتم و دخولی صورت نگرفت………… پس فردای اون روز یعنی 28 پریود شدم و حدود 5-6 روز طول کشید در صورتی که باید 12 ماه آیندش پریود میشدم و حدود 14 روز زودتر پریود شدم.البته چون تقریبا سال اول پریودم هست کمی نامنظمه همیشه.حالا چون ماه پیش 28 پریود شدم این ماه هم منتظر بودم که 28 بشم اما امروز 31 هست و من هنوز پریود نشدم آیا احتمال باردیری وجود داره؟بااینکه 1 ماه از اون موضوع میگذره.یا باید همون 12 منتطر پریودم باشم؟نمیدونم اصلا خواهش میکنم کمکم کنید آیا احتمال حاملگی وجود داره؟

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ تیر 1ام, 1392 12:35 ق.ظ:

   درود
   یعنی چی اولین سال پریودم هست ؟! اگه همیشه این نامنظمی وجود داره حتما سونوگرافی انجام بدید تا دکتر علت اون روبررسی کنه. اما وقتی پریودیتون کامل شده با وجود اینکه در همون تاریخ ماه قبل نبوده احتمال حاملگی وجود ندارد.

   [پاسخ]

   هانی پاسخ در تاريخ تیر 2ام, 1392 5:17 ب.ظ:

   مرسی از راهنماییت عزیزم.خیلی کمک کردی…

   [پاسخ]

  32. مرسی از راهنماییتون.اما همه میگن از موقعی که آدم پریود میشه برای اولین بار تا 1 سال بعدش نامنظمه تاریخش.
   حالا بنظر شما اصلا احتمال حاملگی وجود نداره؟آخه خیلی میترسم

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ تیر 3ام, 1392 12:48 ق.ظ:

   خواهش می کنم. بله همینطوره

   [پاسخ]

  33. یه چیز دیگه من رژیم سختی گرفتم که بتونم وزن کم کنم برای عروسیم. نمی دونم لازم بود بگم یا نه اما گفتم که بدونید توی سه ماه از 73 کیلو خودم رو به 64 و نیم کیلو رسوندم و باز هم می خوام خودم رو تا اواخر مرداد به 60 کیلو برسونم.ممنون میشم اگه زودتر جواب منو بدید

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ تیر 4ام, 1392 12:35 ق.ظ:

   درمورد سوال قبلیتون نمیتونم نظری بدم چون ازین قرص ها زیاد سردرنمیارم. این رژیم سخت غذایی هم میتونه قاعدگی رو نامرتب کنه. کلا هر تغییری در بدن اتفاق بیوفته تاثیر گذاره و استرس هم میتونه تاثیر داشته باشه.

   [پاسخ]

  34. لطفا جواب من رو بدید
   قبلا هم پرسیدم
   من یکه رابطه جنسی (نه کامل) با یک آقایی که عمل وازکتومی رو ۸ سال پیش انجام داده داشتم (روز ۸ ام قاعدگی)ولی چون به دلیل ترسم قبلا زیاد از روش اورژانسی استفاده کردم نگرانم که دوبازه اسفتاده کنم می خواستم ببینم آیا احتمال بارداری وجود داره یا باز هم از روش اورژانسی استفاده کنم؟۲-آیا می تونم مطمئن باشم که با ایشان اصلا حامله نمی شم؟

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ تیر 4ام, 1392 1:37 ق.ظ:

   درود
   درمورد عمل وازکتومی اطلاعات چندانی ندارم اما ماهی یکبار میتونید از روش اورژانسی استفاده کنید. ولی هر چه دیرتر این روش رو بکارببرید اثرش کمتر خواهد بود. پس حتما آزمایش رو هم انجام بدید.

   [پاسخ]

   مهرنوش پاسخ در تاريخ تیر 15ام, 1392 10:22 ب.ظ:

   با عرض سلام من با نامزدم رابطه ای داشتم اما از رو لباس بود یعنی هم اون لباس تنش بود هم من و خودش رو روی من مالید ایا امکان بارداری هست؟ تو رو خدا جواب بدیدددددد.؟

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ تیر 16ام, 1392 7:13 ب.ظ:

   سلام. خیر

  35. سلام
   من ماه پیش 19 پریود شدم روز 27 با همسرم که الان در دوران عقد هستیم رابطه مشکوک داشتم برای همین قرص لونژیل مصرف کردم و 12 ساعت بعد هم یکی دیگه خوردم .
   بعد روز 1 تیر پریود شدم که اوایلش زیاد بود بعد تا امروز که 13مه لک بینی داشتم که امروز خیلی شدید شد. دوره پریود منم معمولا 4-5روزی جلو میزنه یعنی زودتر میشم.
   میخواستم بدونم این شرایط مال قرصه و تغییرات هورمونی بدنم؟ از نظر بارداری چی؟الان که 13 زیاد شده مال سیکل پریودمه ، یعنی اون ماه که19 شدم حالا این ماه 13مه؟

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ تیر 17ام, 1392 1:25 ق.ظ:

   درود
   خیر . وقتی پریود شدید یعنی باردار نیستید. این تغییرات به دلیل استفاده از قرص های ضدبارداری هست گاهی زودتر گاهی دیرتر و کم و زیاد پریود میشید. نگران هیچی نباشید.

   [پاسخ]

  36. سلام
   من 10 ماه پیش رابطه داشتم البته 1 روز از پایان پریودیم گذشته بود. . 23 همان ماه با 1هفته زودتر پریود شدم اما این ماه 3روز هست که پریودیم دیر شده آیا حاملگی صورت گرفته؟ لطفا جواب دهید

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ تیر 17ام, 1392 1:22 ق.ظ:

   درود
   خیر

   [پاسخ]

  37. با سلام
   من 29 ساله هستم و مبتلا به بیماری آب سیاه یک بار عمل کردم ومیخواهم بدانم می توانم باردار شوم یا خیر ؟لطقا سریع ج دهید متشکرم

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ تیر 25ام, 1392 5:57 ق.ظ:

   درود
   از این بیماری چیزی نمیدونم. بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید.

   [پاسخ]

  38. salam . man ba namzadam ertebate bedone dokhol anjam dadim va ishon parde dare va inke hch enzevali anjam nashod faghat man motmaen nistam k pish ………….nazdiki kardim ! aya ehtemale bardari hast? va in k fardaye in nazdiki namzadam darde shekamie besiar va lake bini e kam dasht va pishe doctor e sonografy az rahem raftim o chek up pardeye bekart ! doctor goft k hch moshkeli vojod nadare ! aya hanoz ham momkene ishon bar dar beshan?? va soale digam ine k aya ghorse lD faghat be sorate kerem range ta kheir! mamnon misham be soalatam pasokh dahid chon besiar esteres daram va darsadesh cheghade?!

   [پاسخ]

   navid پاسخ در تاريخ مرداد 9ام, 1392 1:10 ب.ظ:

   mishe pasokh bedi khahesh mikonam

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ مرداد 9ام, 1392 11:47 ب.ظ:

   درود
   حتما سوالاتتون رو از دکتر پرسیدید و ایشون بهتر می تونن راهنمایی کنن . در صورتیکه مطمئن هستید تماسی با واژن نداشتید بارداری اتفاق نمی افتد. من فقط با توجه به دانسته ها و مطالعاتی که داشتم این چند نکته رو بازم اینجا برای همه دوستان می نویسم. در صورتیکه متن بالا فکر میکنم تا حدودی سوالات خیلی از عزیزان رو جوابگو باشه.

   لطفا توجه داشته باشید که :

   1. بارداری در صورتی رخ خواهد داد که منی یا پیش آب (که دارای اسپرم است) با آلت زن تماس داشته یا داخل واژن شود. این تماس ممکن است خیلی کم باشد ولی باز هم این احتمال وجود خواهد داشت.
   2. در دوران قاعدگی نیز احتمال بارداری وجود دارد اما این احتمال کمتر از مواقع دیگر است.
   3. وجود یا عدم وجود پرده بکارت سبب جلوگیری از بارداری نمی شود. درصورت سالم بودن پرده بکارت نیز احتمال بارداری وجود دارد.
   4. احتمال بارداری در دوران تخمگذاری (که در متن این دوره توضیح داده شده ) بیشتر است.
   5. شستن ، یا دستشویی سبب از بین رفتن اسپرم در واژن زن نخواهد شد.
   6. پس از پریود شدن دیگر احتمال بارداری از بین خواهد رفت.
   7. قرص اورژانسی تا 90% احتمال بارداری را کاهش می دهد.
   8. لطفا توجه کنید که اگر اسپرم با واژن زن در ارتباط باشد احتمال بارداری وجود دارد. در صورت برقراری ارتباط به صورت های دیگر (مقعد) به هیچ وجه این اتفاق نمی افتد!
   9. قرص های اورژانسی را فقط ماهی یکبار می توان استفاده کرد.
   10. معمولا پس از استفاده از قرص اورژانسی سیکل قاعدگی بهم می خورد (تاریخ و مقدار آن تغییر می کند )
   11. لطفا قرص های ضد بارداری را دقیقا مطابق توضیحاتی که در بروشور آنها آمده استفاده کنید و از مصرف ناآگاهانه بپرهیزید.
   12. برای اطلاع از وقوع بارداری می توان بی بی چک را پیشنهاد داد که البته 100% آن را نشان نمی دهد.
   13. بهترین راه پی بردن بارداری آزمایش و سونوگرافی است.

   باز هم از همه دوستانی که لطف داشتند و سوالات ونظراتشون رو ارسال کردند ممنونم . و عذرخواهی می کنم که نتونستم به همه سوالات جواب بدم. تا جائی که آگاهی داشته باشم و قبلا به اون اشاره ای نکردم حتما جواب خواهم داد زیرا بنده پزشکی نخوندم، بلکه مهندسی کامپیوتر خوندم ! پس قادر به پاسخگویی به سوالات خیلی تخصصی نیستم.
   با تشکر از تمامی عزیزان

   [پاسخ]

  39. سلام آیا در نزدیکی شروع پریود ریخته شدن آب منی داخل واژن باعث حاملگی میشود ؟ میگن وقتی علاِیم شروع شدن پریود رو داریم که مثلا فرداش یا پس فرداش پریود میشیم احتمال حاملگی نیست درسته ؟

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ مرداد 9ام, 1392 11:50 ب.ظ:

   درود
   جواب سوالتون رو در قسمت سوال navid پاسخ داده ام.

   [پاسخ]

  40. سلام و خسته نباشید
   نامزدم بعد از رابطه مشکوک قرص اووسیز اورژانس مصرف کرد یکی 3 ساعت بعد یکی هم 12 ساعت بعد. همیشه چند روز قبل از پریودش درد داشت. ولی اینبار نداشت. سر موقع هم پریود شد. ولی میگه همیشه 6 روز طول میکشیده ولی الان بعد از 3 روز قطع شده. و بعد از 3 روز لکه های زرد دیده. آیا حاملگی هست؟؟
   خیلی نگرانم

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ مرداد 9ام, 1392 11:49 ب.ظ:

   درود
   جواب سوالتون رو در قسمتی که navid سوال کردند جواب دادم.

   [پاسخ]

  41. باسلام ..
   من 4 تیر پریود شدم و چند روز بعد رابطه سطحی داشتیم… .. الان مرداد ماهه که پریودم عقب افتاده خیلی میترسم جال نگرانی است؟

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ مرداد 10ام, 1392 4:55 ب.ظ:

   درود
   حتما یه تست بارداری جهت اطمینان انجام دهید.

   [پاسخ]

  42. با عر ض سلام و خسته نباشید و تشکر از پاسخگویی شما
   بنده در دوران عقد به سر می برم و متاسفانه رابطه محافظت نشده داشتم …… ، همسرم بعد از 24 ساعت قرص لونژیل 2 عدد همزمان مصرف کرد و امروز از اون رابطه 8 هفته می گذره و توی این مدت پریود اولش با 5 روز تاخیر نسبت به ماه قبل و پریود دومش 17 روز بعد از پریود اول انجام گرفت ، در حالی که تقریبا پریودهاش منظم بود ، اما در این چند هفته همسرم حالت تهوع داره و دیروز برای یک مشکل دیگر آزمایش خون داد که پزشک گفت غدد تولید کننده شیر شما زیاد هست و آزمایش برای تیروئید نوشت ، اما در اون زمان ما به حاملگی مشکوک نبودیم ام بعد از این شک کردیم ، من چند تا سوال داشتم ، 1- چند روز بعد از رابطه باید با بی بی چک تست انجام بشه و فاصله اش از پریود هم مهم هست؟ , 2- چند روز بعد از رابطه سونوگرافی حاملگی رو مشخص می کنه ؟ 3- چند روز بعد از رابطه می توان آزمایش خون برای حاملگی داد و فاصله اش از پریود هم مهم هست ؟ 4- بهترین تست برای حاملگی چه تستی هست ؟ 5- اگر حاملگیی انجام بشه خطرات سقط جنین چی هست و این روش نیاز به عمل سنگین داره ؟
   با تشکر

   [پاسخ]

  43. باسلام. من دختر باکره 29 ساله ام. حدود 21 روز اولین بسته قرص سیپروترون کامپاند را جهت تنظیم عادت ماهیانگی مصرف کردم. پس از اتمام دوره اول مصرف و حدود 5 روز بعد از آن، رابطه سطحی از …. ضمنا هیچ دخولی صورت نگرفت) و ظرف کمتر از 10 ثانیه بعد فورا با آب و صابون شست و شو دادم. حدود 3 الی 4 ساعت بعد پریود شدم. و از روز پنجم هم دوباره مصرف ببسته بعدی قرص را شروع کردم. سوالم اینجاست که؛ با توجه به اینکه الان یک هفته از این جریان میگذره و مصرف یک بسته آن قرص را هم تمام کردم ، استرس بارداری وجود دارد؟

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ آذر 15ام, 1393 4:34 ب.ظ:

   با سلام به دوستان عزیز
   اگه با دقت مطالعه کرده باشید بارها ذکر کرده ام که وقتی دخول صورت نگیرد بارداری اتفاق نمی افتد! و همچنین وقتی پس از رابطه تان پریود می شوید به هیچ عنوان باردار نخواهید بود.

   [پاسخ]

  44. سلام با عرض خسته نباشید خدمت دوستان عزیز من یه سوال داشتم…..خانومی هستم 36 ساله دارای دو فرزند دخترو پسر حدودا 4ماه پیش من باردار شدم و قصدداشتم فرزندمو بدنیا بیارم نزدیک به 4ماه از بارداریم گذشته بود که برای آزمایش غربالگری به سونوگرافی رفتم و متوجه شدم که جنین سه هفته ی قبل داخل رحمم سقط شده بود حدودا بعد از دوهفته جنین از بدنم خارج و سقط شد و خونریزی خیلی زیادی داشتم اما بعد از اون سقط جنین دیگه پریود نشدم و حدودا دو ماه میگذره…میخواستم بدونم امکانش هست که من باردار شده باشم یا خیر؟؟و اگر باردارم سقط جنینم روی کودک تاثیری نمیزاره؟؟ممنون از کمکاتون

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ دی 29ام, 1393 4:56 ب.ظ:

   با سلام
   در این مورد اطلاعی ندارم بهتره با یک دکتر متخصص سوالتون رو درمیان بزارید.

   [پاسخ]

  45. سلام خسته نباشید من ب صورت ماهانه نامنظم پریود میشم بعد از این ک پریودیم خوب شد با نامزدم نزدیکی داشتم بدون دخول اما بعد سه یا چهار روز باز دوباره پریود شدم و خون ریزی دارم احتمال حاملگی هس؟ممنون میشم جوابمو سریع تر بدین

   [پاسخ]

  46. سلام، ایا یک سال پس از یائسگیزن احتمال بارداری وجود دارد ؟سن زن 52 سال.

   [پاسخ]

   بانوی پارسی پاسخ در تاريخ اردیبهشت 19ام, 1394 6:49 ب.ظ:

   سلام
   پیش اومده که زنان در سن بالا هم باردار شوند. برای تشخیص دقیق باید آزمایش انجام شود.

   [پاسخ]

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>